FC PO Olešná – Sparta Lužná 2:3 (2:2)

Luženští hned během první minutu dokázali vstřelit vedoucí branku. Luženský záložník se prosmékl kolem bránícího Ivančíka, ten neustál souboj, spadl na zem a vyhodil si loketní kost z kloubu, poslal míč před domácí svatyni. Nabíhající Ambrůžek se nemýlil – 0:1. Lužná zřejmě usnula na vavřínech, nechala domácím spousty prostoru, což vedlo k mírnějšímu tlaku olešenských fotbalistů. Toto počínání se hostům nevyplatilo. V desáté minutě utkání se několikrát odražený míč dostal až k domácímu Ličmanovi – 1:1. O dvě minuty později mohli domácí strhnout vedení na svou stranu. K trestnému kopu se postavila opora zadních řad domácích nestárnoucí Kůrka. Střela přes zeď mířila do levého rohu luženské svatyně. Hostující brankář Rác se musel hodně natahovat, aby vyškrábl míč na roh. Ve dvacáté minutě udeřili na druhé straně hosté. Hájek se postavil k trestňáku, z úctyhodné vzdálenosti trefil olešenského Hubáčka. Ten nechtěně poslal míč přesně do proti pohybu domácího gólmana – 1:2.

Kdo si myslel, že vedoucí branka změní průběh a vývoj zápasu, byl na omylu. Domácí opět hrozili rychlými brejky, dostávali se do šancí, ale bez úspěchu. Ve dvacáté páté minutě se mohli diváci přesvědčit, jak je nové pravidlo hraní rukou ošemedné, a že na okresních a nejen na nich, bude trápit řadu diváků, rozhodčích i samotných hráčů. Míč se dostal na ruku hostujícího obránce, rozhodčí vše posoudil přesně v souladu s novým dodatkovým pravidlem o hraní rukou, i přesto se diváci dožadovali pokutového kopu leč marně. Po půl hodině hry mohli jít hosté do dvoubrankového vedení, ale domácí obránce na poslední chvíli míč vyhlavičkoval. O pět minut později byl nemilosrdně v pokutovém území hostů sestřelen domácí Procházka. Rozhodčí okamžitě odpískal faul, ale ku překvapení všech se kopalo pouze z hranice pokutového území. Těsně před koncem prvního poločasu domácí vyrovnali. Unikajícího Brejchu poslal k zemi luženský Falbr. Rozhodčí Pova nařídil pokutový kop. K míči se postavil Kurka. Rác sice vystihl směr střely, ale ta měla dostatečnou razanci – 2:2.

Po změně stran se odehrával na travnaté ploše stejný fotbalový děj, jako v prvním dějství. Jedinou a zároveň vítěznou branku utkání vstřelila Lužná v 60. minutě. Kdy hosté předvedli kombinační akci, na jejímž konci byl luženský Fronk. Ten z deseti metrů propálil nemilosrdně olešenského Pavlíčka – 2:3. Olešná se postupně nadechovala k závěrečnému náporu, ale zkrat domácího Ličmana jí plány zkomplikoval. Ten byl po udeření protihráče vyloučen. I přesto se domácí dostali do vyložených šancí. Polášek dokonce vstřelil vyrovnávací branku. Radost domácího celku ale zhatil pomezní rozhodčí, který měl zdvižený praporek a signalizoval postavení mimo hru. Hosté si pak vedení pohlídali.