Meteor Praha VIII – SK Rakovník 2:0 (0:0)

Na tvrdém vesnickém hřišti začal náporem mladý domácí tým, který vede internacionál Ivan Čabala. Už ve 2. minutě musel Fojtík hasit nebezpečí před brankou Kukly, který o pět minut později vytáhl od své tyče trestný kop Fíčka. Poté hosté hru vyrovnali, a ta se přelévala od vápna k vápnu bez šancí na obou stranách. Po půlhodině duelu Rakovničtí předvedli parádní útok, kdy přihrávkami na jeden dotek vyšachovali Pražanů. Škoda jen, že Isteník neměl lepší mušku a jeho projektil vypálený z velkého vápna svatyni soupeře neohrozil. Dvě minuty před koncem prvního poločasu měli naopak příležitost otevřít skóre střenutí domácí, když trestný kop Fíčka od rohového praporku přelétl houštinu hráčů v pokutovém území k nekrytému Daňhelovi, jehož střela z úhlu jen o centimetry minula vzdálenější tyč rakovnické branky.

I do druhého dějství vstoupil Meteor aktivněji a jeho tlak přinesl ovoce již po třech minutách, kdy se míč po závaru před Kuklou odrážel od útočících a bránících hráčů tak dlouho, až ho Kasman propasíroval do rakovnické sítě – 1:0. Poté převzali iniciativu Rakovničtí, ale byli to opět Pražané, kteří se radovali z gólu, o což se v 63. minutě po rohovém kopu jejich zkušeného dirigenta Fíčka postaral Němec, jehož hlavička ze sedmi kroků skončila pod břevnem – 2:0. Od té doby se domácí soustředili na hlídání svého náskoku. Rakovničtí se sice usadili na jejich polovině hřiště, ale důrazně hrající obrana je do šancí nepustila. V 82. minutě si pomohla i faulem na Majera, ale hlavní arbitr zápasu Garaja penaltu nenařídil. V poslední minutě mohl po přesném centru Bláhy výsledek ještě korigovat Majer, avšak z malého vápna hlavou poslal merunu nad břevno.

„I když šlo o pohárový zápas, bral jsem ho jako další přípravu na divizi. Jeli jsme k němu jen s dvěma náhradníky do pole, protože nám chyběli zraněný Razím a rekreující se Mžourek. Navíc Kešner byl po chřipce a zdravotní problémy měl i John. Opět jsme inkasovali branky po našich chybách, ale největší problém dnes byl, že jsme neudrželi balon v útočné fázi a nedařila se ani koncovka“, zhodnotil utkání rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla (65. Berovič) – Krejčí, Fojtík, Vaidiš, John (46. Stuchl) – Kedroň (65. Kešner), Bláha, Isteník, Klasna – Kučera, Majer.

Ve středu 29. července sehraje SK Rakovník další přípravný zápas, v němž se na svém hřišti od 17.30 hodin utká s třetiligovou rezervou Viktorie Plzeň.