Úvodní mač

„V prvním zápase jsme nastoupili proti Chebu, který těžil ze hry vysokého hráče, na kterého šly všechny míče a kterému žádných z naších hráčů nestačil rychlostí. Ačkoli jsme měli optickou převahu, která spočívala pouze ve hře na polovině soupeře, tak naopak soupeř z každé akce ohrozil branku, kde ovšem kouzlil náš náhradní brankář Krupička. Ten vyjma pádů při výkopech neudělal za celý den chybu, přesto se Cheb ujal vedení 1:0. Avšak nakonec se podařilo Josefu Krejčímu srovnat na konečných 1:1,“ rekapituluje úvod turnaje rakovnický trenér Petr Pospíšil.

Duel s Mostem

V druhém duelu proti Mostu už byla rakovnická hra o poznání lepší. „Hned na začátku vsítili Josef Krejčí a Svítil uklidňující branky a mužstvo se začalo rozehrávat. Vítězství 2:0 bylo zasloužené,“ pochvaluje si Pospíšil.
Dalším soupeřem Rakovnických byl Horní Slavkov. Rakovník si vytvořil územní převahu a nad Západočechy zvítězil rovněž 2:0.
Stejný stav mohl na ukazateli svítit i v utkání s Osrovem, ale jak Svítil, tak i J. Krejčí po centrech Knora netrefili prázdnou branku, a proto šel z protiútoku po chybě Hamouze do vedení soupeř. Až tři minuty před koncem Svítil proměnil snad až pátou šanci a srovnal na konečných 1:1.

Deklasování domácích

„Poté jsme deklasovali rezervu Ostrova 6:0 a zápas proti Buldokům z Varů rozhodly dvě střely z přímých kopů, které zaznamenali Hamouz a Gregor. Vzhledem k ostatním výsledkům bylo nutné k celkovému vítězství na turnaji v posledním zápase porazit Sokolov jakýmkoliv výsledkem. Bohužel hned v první minutě po chybě Nováčka se soupeř ujal vedení. Podařilo se nám vyrovnat J. Krejčím, a to čtyři minuty před koncem. Ještě do závěrečného hvizdu pronikl pronikl k vápnu Gregor, nahrál Knorovi, jenž střelou z patnácti metrů otevřel zlatou bránu,“ popisuje dramatický průběh Petr Pospíšil.

Jan Prokop