Sparta Kutná Hora – Tatran Rakovník 3:2 (2:1)

Nejprve hráči poznávali soupeře i terén. První u míče v blízkosti branky byl Poula, ale neporadil si ideálně. Udeřila 16. minuta a s ní Kutná Hora. Linhartův trestný kop tečoval na hranici šestnáctky Auer a stoper Doležal trefil míč na dlouhou nohu přímo do brány – 1:0. Šest minut poté předvedl dlouhý sprint domácí Luňáček, poslal pas do vápna a Auer také na dlouhou nohu zvýšil už na 2:0.

Pak se dostali hosté do hry a Melichar, který zahrával rohový kop, posadil míč na hlavičku Beneše, který snížil a dostal své spoluhráče zpět do hry – 2:1. Do poločasové přestávky mohlo být v Lorci veseleji. Domácí těžili z nakopávaných míčů na své ofenzivní hráče. Ve druhém poločase Tatran místo hry odlišného charakteru lehce podlehl kutnohorskému stylu a to nedělalo dobrotu.

Chvíli hosté drželi merunu na zemi, ale brzy se obraz opět změnil, když inkasovali potřetí. Po mele ve vápně, kdy dvakrát hasil Fiedler, byl na třetí střelu Doležala už krátký – 3:1. Tatran ale nerozvazoval kopačky předčasně, přišly nějaké šance, ale i chvíle domácího brankáře Stoupy. Nejprve se natáhl po tečované střele Stuchlého, poté vyboxoval trestný kop Zmeškala.

V 83. minutě se po skrumáži ve vápně Hory prosadil L. Kapoun – 3:2. Závěr patřil velkému tlaku Rakovníka, šanci měl Poula, Kapoun T. i Stuchlý, ale domácí už si výsledek pohlídali, a tak se zrodila první ztráta bodů pro zatím nejlepší celek na Rakovnicku v této soutěži.

„Dneska jsme nezachytili začátek. Hráli jsme vlažně. Domácí nás potrestali svou dravostí a ze dvou standardek, které jsme nepokryli. Od toho se odvíjel celý zápas. Ve druhé půli, kdy jsme začali trochu více kombinovat a hráli jsme balon po zemi, tak s námi měla Kutná Hora problémy, ale samozřejmě už zápas dotáhla do vítězného konce. Zápas jsme nezvládli po taktické stránce,“ vypověděl po zápase rakovnický trenér Václav Eck.

Tn. Rakovník: Fiedler – Vecka – Havel, V. Beneš (55. Vrábík), L. Kapoun – Hůla (58. M. Urik), Melichar, Zmeškal, Čermák (58. Stuchlý) – T. Kapoun, Poula.

MICHAL PAVLÍK A BIANKA JOGLOVÁ