„Jsem rád, že po silném Brodu jsme porazili další dobrý tým a dotáhli se na mančafty před námi. Nyní máme před sebou anglický týden, budeme se snažit opět bodovat, abychom si zachovali naději na záchranu. Musím říci, že na týmu je vidět herní pohoda, kluci přes zimu natrénovali, kádr se zkvalitnil a zatím to šlape,“ sršel spokojeností lodivod rakovnického Tatranu Pavel Koutenský.

Domácí favorit začal lépe a vytvořil si hned v úvodu dvě slibné šance, které ale zneškodnil vynikajícími zákroky gólman Kut. Tatranského veterána poté zachránilo i břevno. Hosté se postupně osmělili a závěr prvního dějství patřil jim. Nejprve Kučerovu ránu vytěsnil ještě Kudrna na břevno, ale poté našel Hradecký ve vápně Červeného, jenž sice vystřelil slabě, ale tečovaná střela se do branky přece jen došourala.

„Zápas byl velmi bojovný, hrálo se na docela nerovném terénu a domácí nás prvních patnáct minut přehrávali. Někteří hráči nebyli dostatečně připraveni a koncentrováni a chvíli jsme se tedy hledali. Poté jsme hru srovnali, hráli jsme více po lajnách, měli jsme pohyb a zaslouženě se dostali do vedení,“ kvitoval postupné zlepšení v první půli Koutenský.

Druhé dějství začali hosté aktivněji. Po Omovieho průniku se dostal balon ke Kučerovi, který opět trefil pouze brankovou konstrukci. Hned vzápětí obral Dolák bývalého ligistu Trappa, naservíroval balon Hradeckému, který zvýšil již na 2:0. Domácí poté poslali na hřiště vysokého Motlíka a začali mít navrch. Odměnou jim byl kontaktní gól, jenž vsítil po chybě Ibraimiho Trapp. „Zlomový moment nastal čtvrt hodiny před koncem, kdy utekl Dolák, Petr Trapp ho sestřelil a dostal červenou. Domácí se nedostali do potřebného tlaku, my se snažili hru takticky rozkouskovat, což se dařilo. Za bojovnost a soudržnost jsme si tři body zasloužili,“ je přesvědčen tatranský kormidelník.

Sokol Hostouň – Tatran Rakovník 1:2 (0:1)

B: 58. Trapp – 42. Červený, 50. Hradecký

Tatran: Kut – Ibraimi, Vecka, Bredler, Vild – Hradecký, Dolák (89. Černý), Verner, D. Červený (85. Gögh), P. Kučera – Kingsley Omovie (90. Kokarau).