S béčkem odmakal přípravu a pravidelně za něj na jaře nastupoval. Dostal sice nabídku i z italského celku Udine, ale u sešívaných se mu vyplatilo zůstat. Snad nejsledovanější fotbalový zápas v ČR – derby pražských S a Vašek mohl poprvé usednout na lavičku ligového družstva, a i když do zápasu nenastoupil, byl moc rád, že i takovou šanci dostal a ještě zrovna v takovém důležitém zápase.

„Den před zápasem mi zavolali a sdělili, že půjdu na lavičku. Měl jsem hroznou radost a zápas si užil. Atmosféra byla úžasná, sice mě mrzelo, že jsem nenastoupil, ale to už není tak důležité,“ popisuje krásné chvilky Václav Prošek.

Jeho přání proběhnout se po ligovém trávníku během mistovského utkání se splnilo záhy. Vašek okusil první minutky v zápase se Slováckem.

„Když jsem vstoupil na trávu, tak ze mě hned spadla nervozita. Bylo to příjemné a užíval jsem si atmosféru. Pár doteků s míčem jsem za těch pár minut měl,“ popisuje první krátké vystoupení v lize Vašek.

Jeho další působení není zatím dáno. Včera nastoupil za B tým a dnes ho možná čeká pohárové utkání s „ligovými“. V létě by už měl ale jít do přípravy s áčkem.

Doufejme, že budeme na televizních obrazovkách vídat našeho talentovaného fotbalistu, který jinak nastupuje v mládežnické reprezentaci, stále častěji. Právě i díky Vaškovi, jenž vsítil góla ve 3. minutě, porazilo nedávno Česko Bělorusko 2:0.