Novo Kladno – Tatran Rakovník B 1:2 (0:1)

Psychicky na tom hosté nebyli moc dobře, protože si uvědomovali, že by bylo fajn už také bodovat. Naštěstí se mohli hned ve 3. minutě oklepat, když centr Čermáka využil Šika – 0:1.

„V momentě našeho vstřeleného gólu jsme se soustředili spíš na defenzívu, hlavně neudělat nějakou zbytečnou chybu," připomněl trenér Libor Šíma.
A opravdu. Rakovník bránil bez chybičky a poločas zůstal ve vedení hostů.  Tak, jako vyšel úvod zápasu Tatranu, tak vyšly první minuty druhé půle domácím. Ti po deseti minutách hlavou srovnali a hrálo se znovu od nuly. Jenže dobrých dvacet minut Kladno tlačilo na pilu, mělo tři ložené šance, z nichž jednou podržel hosty gólman Herink.

V 80. minutě vyrobil pokutový kop Čermák, jehož srazil gólman, a Pokorný stanovil z desítky konečný výsledek 1:2.

„Vyhráli jsme, ale náš herní projev byl zatím asi nejhorší v této sezóně. Zase se na naši stranu už konečně přiklonilo štěstíčko, když měli domácí 3 velké šance a ty góly neskončily. Kluky musím pochválit za bojovnost a za to, že zápas odjezdili. Byl to první zápas, ve kterém jsme šli první do vedení, to nás asi nakoplo," zhodnotil první výhru trenér Libor Šíma.

Tatran B: Herink – P. Kollár – D. Šika, Weis, Melichar – Čermák, J. Konopásek, Pokorný, L. Šika (82. Osvald) – Bethel (90. Kindl), V. Mutinský (55. M. Kučera).