ZKZ Horní Bříza – SK Rakovník 2:3 (2:1)

Na pěkném pažitu vesnického hřiště se od začátku zápasu odehrával vyrovnaný duel. Do vedení šli v 8. minutě domácí, kteří potrestali chybu obrany hostů. Krátce nato mohl po úniku Mžourka a jeho ideální přihrávce vyrovnat Brda, který však z malého vápna mířil jen do gólmana. Ve 26. minutě Jirásek zakončil své sólo střelou pod břevno a vyrovnal brankový účet na 1:1.

O deset minut později se skóre měnilo opět. Tentokrát však zásluhou Západočechů, jež po rychlém útoku z šesti kroků překonali Kuklu. Po změně stran měli více ze hry Rakovničtí a svůj tlak po centru Mžourka korunovali Hinkem – 2:2.

Poté se hra přelévala od vápna k vápnu, ale bez větších střeleckých příležitostí na obou stranách. O výhře hostů rozhodl v 78. minutě Isteník, který zužitkoval přihrávku Hinka.

„Naše mužstvo v letní přestávce opustili nejen Klasna, Podroužek a Berovič, kteří v SK Rakovník ukončili hostování, ale i Bláha, jenž přestoupil do Nového Strašecí, a Kešner, který si to namířil do Horního Jiřetína. Protože jsem nemohl do utkání s Horní Břízou také počítat se zraněným Johnem, Kučerou a Krejčím, nemocným Fojtíkem a rekreujícím se Roubíkem, dostali příležitost si zahrát mladší dorostenci Sklenka a M. Tvrz a starší dorostenec Liprt. I když na mladém týmu byla místy znát nesehranost, byl jsem s výkonem mužstva vcelku spokojen“, řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Kukla (46. Doubrava) – M. Tvrz, Vaidiš, Šika – P. Tvrz, Sklenka, Brda, Jirásek – Isteník, Mžourek. Hokejovým způsobem střídal Hink. Trenér Jiří Kučera.

Další přípravné utkání na krajský přebor SK Rakovník sehraje v sobotu 24.července od 10 hodin v Kadani, kde se v odvetě střetne s místním Tatranem.

JAROSLAV MOKREJŠ