SK Úvaly – SK Rakovník 2:1 (2:0)

Rakovničtí nastoupili kutkání nejen bez zraněného Hlavsy a Poláka, ale kvůli čtyřem žlutým kartám i na jeden zápas distancovaného Vaidiše. Nahradili je dorostenci Krejčí a Stuchl. Navíc se vprvní půli obnovila zranění Pekárnovi a Isteníkovi.

Od začátku zápasu se hrál pohledný fotbal. První gólovou šanci si v 10.minutě vypracovali hosté, ale Rencsok domácího brankáře nepřekonal. O minutu později se na pravé straně hrací plochy pěkně uvolnil úvalský Novák a jeho střela zvíce než 25 metrů Šímu překvapila - 1:0. Hosté po tomto momentu ještě přidali na tempu, ale na domácí obranu se jim nedařilo nalézt recept. Naopak Úvaly neustále hrozily rychlými brejky, ale ani ty nekončily ohrožením rakovnické branky. Výjimkou byla jejich pěkná kombinační akce ve 33. minutě, kterou autor vedoucího gólu Novák zakončil přesnou střelou a zvýšil náskok domácích na 2:0.

I druhá půle pokračovala v solidním tempu. Hosté ve snaze dohnat manko ještě více otevřeli hru, což sice občas svědčilo domácím brejkům, ale před úvalskou svatyní bylo dost horko. Domácí měli štěstí v67. minutě, kdy po rohovém kopu hlavička Kapouna šla těsně vedle. V 75. minutě se po dalším rakovnickém rohovém kopu blýskl domácí gólman Havel, který vyrazil gólovou hlavičku Hnízda. V 77. minutě však již byl po pěkné akci hostů na střelu K. Fraňka krátký - 2:1. V 80. minutě se smolně zranil Hnízdo, který opustil hřiště na nosítkách. Protože Rakovník již předtím vyčerpal všechny možnosti střídání, musel střetnutí dohrávat o deseti hráčích. Přesto uzamkl domácí na jejich polovině. Vypracoval si několik slibných příležitostí, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Nováček krajského přeboru i za cenu zdržování vybojoval další tři body a na svém hřišti ještě přemožitele nenašel.

Vutkání K. Franěk uviděl počtvrté žlutou kartu. Stop na jeden zápas by si měl odpykat tuto středu, kdy SK Rakovník hraje vLoděnici semifinále krajského kola Poháru ČMFS.

SK Rakovník: Šíma – Krejčí (Mžourek), Pekárna (Caban), Hnízdo, John – Rencsok, Bláha, Hájek, Isteník (Stuchl)– K. Franěk, Kapoun. Trenér Radim Suchánek.