SK Rakovník – Junior Děčín 4:2 (2:0)

Domácí starší žáci, kteří jsou divizními nováčky, se do soupeře pustili nebojácně a už ve 4. minutě se dostali do vedení, když po přihrávce Žďánského se v souboji se severočeskými obránci prosadil důrazný J. Červený a jeho křížná střela skončila v síti – 1:0. Rakovnický nápor pokračoval a ve 12. minutě Ryšlavý zvýšil vedení na 2:0. Poté začali vystrkovat růžky i Severočeši, ale domácí obrana je do šancí nepustila.

Chybu však vyprodukovala krátce po přestávce a hosté ji potrestali – 2:1. Ti pak vycítili, že by mohli brankový účet i vyrovnat a začali ještě více „zlobit“. Jejich snahu ale zmrazil Vyhnanovský, který zakončil kombinaci se Slámou a Červeným gólem – 3:1. Poté převzali otěže domácí a mohli přidat i další branky. Nestalo se. Naopak při odkopu děčínského brankáře Ryšlavý nezpracoval míč, který mu sebral útočník hostů a snížil na 3:2. Drama ukončil parádním trestným kopem zpoza velkého čtverce Červený, který pět minut před koncem střetnutí pečetil první divizní vítězství rakovnického týmu.

„Chybami v defenzívě jsme si utkání zbytečně komplikovali a hostům kontaktními góly za stavu 2:0 a 3:1 dávali naději na bodový zisk. Naštěstí se nám tentokrát dařilo střelecky a zaslouženě vyhráli“, zhodnotil duel domácí trenér Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník: Pešek – Ryšlavý, Žďánský, Kraus, Rohla – Vyhnanovský, Sláma, Romanovský (55. M. Hamouz), Červený – Miller, Tvrz.

SK Rakovník – Junior Děčín 0:1 (0:0)

První poločas mladších žáků byl ve znamení územní převahy domácího týmu, který si vypracoval několik příležitosti ke vstřelení branky. Největší měl Svítil, který dvakrát šel sám na gólmana hostů, ale v koncovce selhal. Po změně stran se hra vyrovnala, a když už se zdálo, že duel nebude mít vítěze, Severočeši v poslední minutě povedenou střelou pod břevno rozhodli zápas ve svůj prospěch.

„Bohužel došlo na má slova o přestávce, kdy jsem naše hráče upozorňoval, že pokud nadále nebudeme své šance proměňovat, může to být soupeř, který se bude radovat z výhry. Porážka mrzí o to víc, že jsme podali dobrý výkon a zejména v prvním poločase měli navrch“, posteskl si rakovnický trenér Václav Asník.

SK Rakovník: Tupý – Žihla, Kadár, Nováček, Krupička – Knor, Pfeifer, L. Hamouz, Kulhánek – Svítil, Nágl. Střídali Zemjanek, Pavlíček a Haifler.

Úspěšně vstoupily do nového ročníku krajské I. A třídy rezervní žákovské celky SK Rakovník. Mladší žáci v Milíně vyhráli nad místním Ligmetem 10:0. Tři branky dal Kalvach, po dvou Svítil a Jelínek, jednu přidali Čech, Vališ a Nágl. Starší žáci SK Rakovník B se s Milínem rozešli nerozhodně 1:1, když autorem jejich gólu byl Rohla.

Ve druhém kole SK Rakovník B přivítá v neděli 30. srpna FK Brandýsek. Utkání starších žáků začne v 9.30 hodin a mladších v 11.10 hodin.

JAROSLAV MOKREJŠ