FK Rakovník – Lok. Brno H. Heršpice 1:1 (1:0)

Favorit od úvodního hvizdu přikoval domácí tým na jeho polovině. Obrana Rakovničanek v čele s brankářkou Havlíkovou, která tým podržela několika neuvěřitelnými zákroky, tak byla pod neustálým tlakem. První střela na branku hostí přišla až ve 41. minutě, byla však gólová. Karolína Rubešová přesně přihrála na hranici pokutového území Bezchlebové, která si se zakončením perfektně poradila – 1:0.

Po přestávce tlak hostujícího týmu ještě zesílil a rakovnickým hráčkám nezbylo nic jiného, než se soustředit na obranu se zdvojováním na nejlepší hráčku hostů Ducháčkovou. O výhru přišly Rakovničanky tři minuty před koncem, když po špatném odkopu a nezachycení brejku Peschelová vyrovnala – 1:1. V poslední minutě přišly ještě dvě šance, po jedné na každé straně. Tu hostující zlikvidovala skvělá Havlíková, tu rakovnickou měla na kopačce kapitánka Novotná, ale vysoko přestřelila.

„Za dnešní výkon nemůžu hráčky jenom pochválit, ale musím před nimi smeknout. To, co dokázaly, jim možná dojde později, ale pro mě je to už teď ohromný výsledek," dodal Milan Klos.

FK Rakovník: Havlíková – Fedorková, Kubešová, Králíková, Stránská – Ajksnerová, Novotná, K. Rubešová, Fadrhoncová – Bezchlebová, Kobesová. Trenér: Milan Klos.

Autoři: Zdeněk Andr, Josef Rod