Fotbalistky tak dále pokračují v přípravě na jarní část sezony II. ligy, do které budou vstupovat z šestého místa.
Samotná zimní příprava započala 26. ledna. Byla provázena náročnými tréninky na umělé trávě, v sokolovně i v parku. Trenér Jan Janota se doposud soustředil především na nabírání fyzické kondice a v současné době pracuje na dynamice a rychlosti hráček. Poslední měsíc před mistrovským utkáním pak bude zaměřen hlavně na herní přípravu.
Fotbalistky zatím sehrály čtyři přátelské zápasy. Dva neoficiální s mladšími žáky SK Rakovník, z nichž jeden vyhrály 4:1 a druhý prohrály 2:3. Následovalo poměření sil s hráčkami prvoligové Viktorie Plzeň (prohra 0:4) a výše zmíněného třetiligového Holoubkova.
Trenér se zmínil i o možném příchodu jedné či dvou posil, kterými by chtěl doplnit šestnáctičlenný kádr. „Největším problémem však je dojíždění a pracovní vytíženost fotbalistek, se kterými jednáme, protože jsou zdaleka: ze Slaného, Kladna i Prahy.“
Mužstvo se ještě představí 21. března na finálové části futsalového turnaje ve Slaném a 4. dubna je již čeká ostrý start do jarní části sezony, který sehrají na hřišti Litně.
Cíle pro jaro jsou podle trenéra jasné. „Navázat na podzimní šňůru úspěšných utkání, ve kterých jsme získali 7 bodů, zbavit se přehnaného respektu a nedůrazné hry, a hlavně: udržet se ve vodách, kde bude jistota záchrany!“
První mistrovské utkání odehrají rakovnické ženy 4. dubna od 13.00 v Litni.

MILAN PEDÁL