Tatran Rakovník B - Olympie Rakovník 1:1 (0:1)

Varování z 2. minuty v podobě Dyršmídovy střely do boční sítě nebrali domácí příliš vážně a během prvních dvaceti pěti minut se hrálo spíše před Fiedlerovou brankou, kde si hosté vypracovali hned několik standardních situací.

Hru domácích bez pohybu a s absencí přesné kombinační hry pak Olympie potrestala ve 29. minutě, kdy dlouhý hozený aut prodloužil za záda bezmocného Fiedlera šikovně Kolář na 0:1. Tatran pak sice přidal na obrátkách a Kollár z přímého kopu mířil vedle, ale i hosté měli z kopaček Dyršmída a Kalfiřta dvě další dobré příležitosti.

Po přestávce vyzval Vrábíka ke skórování Varga, ale gólman Paseka byl proti, v 55. minutě pak Vargův centr poslal Hanzl z voleje metr mimo tyč. Až v 67. minutě si na centrovaný míč naběhl svým typickým způsobem Kollár a hlavou vyrovnal na 1:1. Tatran měl pak míč častěji na svých kopačkách, ale všechna snaha končila bez důraznějšího a přesnějšího zakončení, a tak se mohla radovat i Olympie, kdyby Kolářova šance neskončila na tyči a Šmídův pokus nezlikvidoval Fiedler.

Závěr zápasu pak přinesl překvapení všem, když se hodinky rozhodčího Foršta nesešly o pět minut s časomírou a jeho hvizd rakovnické derby předčasně ukončil.

„Zápas se nám nepovedl, v prvním poločase vázl pohyb a přesnost, po přestávce jsme se srovnali, ale byla příliš znát absence Bethela, Tvrze a Urika v útočné fázi. Navíc jsme nedokázali proměnit další šance Vrábíka a Kollára a Olympie na Šamotce nezahrála špatně,“ okomentoval rakovnický duel trenér David Svoboda.

Tatran Rakovník B: Fiedler – Eck, Varga, Vrábík, Kroupa, M. Somol, Volráb, Křikava, Krejza (69. Koloc), P. Kollár, Hanzl (56. Rasocha). Trenér: David Svoboda.

Olympie Rakovník: Paseka – Blecha, Křováček, Šmíd, Sýkora, Koch (72. Cír), Kolář, Kalfiřt, Špimr (46. Wittmann), Němec, Dyršmíd. Trenér: Jan Bechyně.

Autor: Miroslav Koloc