FK Kněževes – Tuchlovice 2:1 (2:1)

Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. Utkání se odehrávalo ve velkém tempu a mělo také zvláštní bojový nádech. V dresu Kněževsi se proti svému bývalému týmu objevil hrotový útočník Šubin. Domácí začali přeci jen o něco aktivněji. Již v desáté minutě zkoušel vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Pečonku Šubin. O deset minut později se přeci jen skóre měnilo. Kněževeský útočník Plaček využil chybné zaváhání obránce Vaigla, přihrávkou našel volného Šubina a ten se nemýlil – 1:1. Hosté dokázali o pět minut odpovědět. Domácí brankář Doubrava neudržel po centru z vápna míč a tuchlovický Stuchlý jej poslal do domácí sítě – 1:1. Po necelých deseti minutách hry ukořistil Hlavatý míč, obešel dva hráče a nekompromisně poslal míč do svatyně hostí – 2:1. Tuchlovice i nadále hrozily rychlými brejky a jejich dalekonosným pokusům chybělo jen opravdu málo, aby zapadly do kněževeské branky.

Prvních dvacet minut v druhém poločase patřilo zcela jednoznačně tuchlovickému týmu. Ten se sice snažil vyrovnat, ale vždy selhal na brankáři Doubravovi a nebo na skvěle hrající obraně Kněževsi pod vedením zkušeného Vrábíka. Kněževes tedy začala vystrkovat růžky až ke konci poločasu. Rek se ocitl zcela osamocen na malém vápně, ale trefil pouze brankáře Pečonku. Poté domácí ještě dvakrát nastřelili břevno. Zbytek poločasu se již poté odehrál na půlce hřiště. „Dnes jsme hráli chvílemi i vynikající fotbal. Vítězství jsme si nejspíše asi zasloužili, ale na klukách se přeci jen projevuje únava z nabírání fyzické kondice,“ uvedl po zápase nový kouč Kněževsi Miroslav Procházka.
Branky: 25. Stuchlý – 20. Šubin, 35. Hlavatý
FK Kněževes: Doubrava – Šefara, Vrábík, Hrubý, Samson – Malafa, Zuska, Hlavatý, Komžík – Šubin, Plaček
Střídali: Kovačik, Rek.

Sokol Nové Strašecí – Lhota 3:2 (1:1)

Domácí nastoupili po dopoledním fyzickém tréninku, ale na jejich výkonu to nebylo zrovna moc vidět. Naopak jsme v dresu novostrašeckých mohli uvidět posily a to Vecku z Tatranu Rakovník, který již měl pomalu namířeno do divizního SK Rakovník, a také Poláka, o kterého již SK Rakovník po dlouhých jednáních nejeví zájem. Hosté měli zcela jiné problémy. Před zápasem sháněli hráče a dokonce si jednoho museli vypůjčit z Doks. Hráči i přes dopolední fyzický trénink nastupili do utkání velice aktivně. Již v druhé minutě vystihl domácí Polák špatnou rozehrávku hostů a střelou podél padajícího brankáře zakončil – 1:0. Lhota dokázala po čtvrt hodině hry lehce vyrovnat. Domácí brankář Pošta hrubě chyboval, když podcenil přímý kop ze třiceti metrů – 1:1. Zápas se hrál s vysokým nasazením, a také byli k vidění někdy až zbytečně tvrdé zákroky. V 35. minutě mohli jít novostrašečtí znovu do vedení, když sudí nařídil pokutový kop. Ten ovšem Ducár neproměnil. Zbytek zápasu se odehrál již bez větších šancí.
Domácí trenér Mrázek poslal do druhého poločasu pět čerstvých hráčů ze střídačky a hned bylo na hřišti vzrušení. Ani ne po pěti minutách předvedli skvělou kombinaci Kubec se Stránským, když prvně jmenovaný naservíroval míč do běhu Stránskému, který přeloboval vyběhnuvšího brankáře – 2:1. Hostům se podařilo v 70. minutě vyrovnat, když domácí obrana byla ve svém pokutovém území nedůrazná a nechala útočníky vystřelit – 2:2. Jenže po deseti minutách předvedl opět Kubec svoji rychlost. Proběhl obranou jako vítr a sám řítící se na brankáře svoje sólo zkušeně proměnil – 3:2.
„Před každým utkáním máme vždy ještě dopolední trénink zaměřený na fyzickou kondici. Vítězství nepovažuji za důležité.Důležitější je, že se nikdo nezranil. Hlavně jde také o to, že hráči přijdou na jiné myšlenky. Celý týden jen usilovně běhají,“ komentoval utkání novostrašecký trenér Miloslav Mrázek.
Branky: 2. Polák, 48. Stránský, 80. Kubec – 18. Procházka, 70. Jelínek.
So. Nové Strašecí: Pošta (46. Kut) – Vecka – Vosyka, Štika (46. Charvát), Ducár -Koula (46. Kábel), Zázvorka (46. Duchoň), Mrázek J., Soukup (46. Stránský) – Verner, Polák.