Trenér rakovnického SK Libor Šíma vítěznou sestavu z minulého týdne zachoval. Výjimkou byl návrat Kabeleho do branky za Peška. První poločas přinesl spíše taktickou bitvu a na první branku se čekalo až do 57. minuty. Gašpárek prodloužil Polákův nákop na Pucholta, rakovnický záložník míč sklepl na P. Tvrze, který levačkou prostřelil Šimka, bývalému brankáři rakovnického klubu.

Tuchlovický gólman o chvíli později ve vápně fauloval Sklenku a Červený z penalty zvýšil na 2:0. Tuchlovice sice rovněž z pokutového kopu snížily, ale Červený po fotbalové parádě, kdy obešel čtyři protihráče, pečetil na konečných 3:1 pro hosty. „Zápas byl prvních padesát minut velmi opatrný, hrálo se od vápna k vápnu a vyloženě se čekalo na první branku. Tu jsme dali my a pak už měl duel jednoznačný průběh a směr. Podali jsme náš nejlepší výkon na jaře a kluky bych chtěl pochválit," mnul si ruce Libor Šíma.

„Navázali jsme na předchozí výborné výkony. Troufám si říci, že jsme znovu zaslouženě zvítězili. Druhou branku jsem si vychutnal. To se mi povedlo neuvěřitelné sólo. A při penaltě jsem si věřil, ačkoliv není jednoduché Šimka prostřelit z penalty," smál se autor dvou branek Jaroslav Červený.

SK Rakovník: Kabele – Vild, Polák, Besta, Severin – P. Tvrz, Sklenka, Dratva, Pucholt (89. Čech), R. Hamouz (46. Gašpárek) – J. Červený (85. Mates). Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz