SK Rakovník – SK Lhota 2:0 (0:0)

Hned na začátku utkání Sklenka rozehrál parádně rohový kop na hlavu Rohly, který hlavičkoval přesně k tyči. Tam však naštěstí pro hosty stál kapitán Rychlý a míč na brankové čáře vykopl do bezpečí. V osmé minutě se prezentoval krásným volejem z dvaceti metrů Beneš, kterému přiklepl míč Kýzl. Volej však dokázal zneškodnit Vošmik v brance. Ve dvanácté minutě exrakovnický Podraný přiklepl míč na nabíhajícího spoluhráče. Jeho střelu dokázal tečovat bránící Rohla na rohový kop. V šestnácté minutě obral Jung o míč Hornofa a byla z toho velká šance pro hosty. Naštěstí pro domácí Jung zamířil nad Šimkovu branku. V polovině první půle si vyměnil Sklenka míč parádně s Červeným a těžil z toho Bystřický. Ani on však nedokázal zakončit přesně. Poslední větší šanci v první půli měl Kýzl, jehož hlavu našel parádním centrem Tvrz, ale mladý rakovnický útočník zamířil hlavou vedle.

Do druhé půle vyběhl zcela jiný rakovnický tým – s větší chutí, odhodláním či nasazením. Hned v úvodu druhého poločasu získal míč Sklenka a parádní milimetrovou kolmicí za obranu našel nabíhajícího Matese, který výzvou nepohrdl a prostřelil Vošmika – 1:0. O tři minuty později mohlo být na rakovnickém stadionu ještě veseleji, ale Bystřický nedokázal využít vybídnutí Kýzla. V sedmapadesáté minutě se ocitl ve své poslední šanci Kýzl, jehož pravačku našel Červený. Kýzl však nedokázal míč trefit ideálně. Definitivně bylo rozhodnuto v 71. minutě, kdy se na vápně opřel do odraženého míče fenomenálním způsobem Marek Isteník a nedal Vošmikovi šanci – 2:0. Minutu před koncem o sobě dali také vědět hosté, ale Šimek potvrdil své kvality a samostatný únik Marouška vychytal.

„První poločas byl vyrovnaný na šance. My jsme dělali ale zbytečné chyby v rozehrávce a kazili spoustu přihrávek, čímž jsme pouštěli soupeře do hry. Druhý poločas už byl z naší strany mnohem lepší, bylo vidět, že kluci mají něco naběháno. Lépe jsme kombinovali a dostali se i zaslouženě do vedení. V závěru nás podržel gólman Šimek. Rozhodně v kabině ale rušno nebylo. Kluci sami chtěli zápas zvládnout, spoustu kluků ze Lhoty znají, padaly tak sázky. Museli jsme spíše hlídat, aby nebyli přemotivovaní a trochu je kočírovat," hodnotil utkání pro Rakovnický deník rakovnický lodivod Miroslav Procházka.

SK Rakovník: Šimek – Kučera (90. Jiránek), Rohla (50. Faigl), Hornof, Tvrz P. – Beneš, Sklenka, Bystřický (78. Červený Zd.), Mates (88. Hamouz R.) – Kýzl (62. Isteník), Červený J. Trenéři: Hertl a Procházka. 

Autor: Marek Tvrz, M. Elsnic