V předchozím utkání se zranila brankářská jednička Kabele a do branky šel poprvé v sezoně od prvních minut Pešek. Ten předvedl velice jistý výkon a výraznou měrou přispěl k šestému vítězství v řadě, z čehož měl také nemalou radost.


„Jsem rád, že jsem konečně dostal šanci v brance. Velice mě těší další vítězství týmu. Soupeř mnoho střel na branku neměl, proto jsem rád, že jsem v klíčových momentech předvedl jisté zákroky," těšilo Peška.


Do Rakovníka zavítal kombinačně silný soupeř, ale obrana domácích působila v první půli velmi kompaktně a hostům dovolila hrát jen po velké vápno. V 11. minutě se navíc Rakovničtí po parádní akci dostali do vedení, když P. Tvrz předložil míč Pucholtovi, který jej na vápně sklepl na Červeného a rakovnický forvard svůj samostatný únik zakončil s přehledem.

„Brzký gól nám velmi pomohl. Celý zápas jsme zodpovědně bránili, ale jinak náš výkon nebyl nijak valný. V druhé půli jsme vedení po nacvičené standardce navýšili, ale soupeř nás přehrával hlavně ve středu pole a zatím byl asi nejlepší, který zde hrál. S body jsem spokojen, ale s předvedenou hrou moc ne," přiznal trenér rakovnického SK Libor Šíma, který mohl v závěru poděkovat gólmanovi Peškovi, jenž za stavu 2:0 předvedl dva vynikající zákroky, když nejprve vychytal poříčského veterána Křivohlavého a následně si poradil a si ránou Páva.


Kvality Poříčí uznal i rakovnický krajní záložník Robert Hamouz. „Narazili jsme na kombinačně silného soupeře. Měli víc míč na kopačkách, ale díky naší defenzivě se nedostali do žádné obrovské šance. Moc jsme se nedostávali k tomu, co jsme chtěli hrát. Naštěstí nám pomohl ke klidu gól na 1:0. V druhé půli jsme hráli hlavně ze zabezpečené obrany a nakonec jsme si pomohli ke druhému gólu výborně zahranou standardkou."
SK Rakovník díky vítězné sérii stoupá i tabulkou. Po 22. kole se nachází již na šestém místě.

SK Rakovník – Poříčí nad Sázavou 2:0 (1:0)
Branky: 11. Červený, 65. Sklenka,
žluté karty: 5:2 , diváků: 90.

SK Rakovník: Pešek – Vild, Besta, Polák, Severin – P. Tvrz (89. Krupička), Sklenka, Dratva (90. Pfejfer), Pucholt (87. Čech), R. Hamouz (77. Jirásek) – J. Červený (82. Nwogu). Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz