V první půli byla u domácích znatelná absence Schwendta a kromě Sklenky se prakticky nestali k brankovému ohrožení. To hostující Sadílek po necelé půlhodince hry využil volného prostoru ve vápně a otevřel skóre. V závěru prvního poločasu tentýž hráč zasadil domácím další úder. „První půli jsme promarnili. Soupeř vstřelil gól, poté z naší chyby druhý a bránil, což mu vyhovovalo,“ zhodnotil poločas hráč SK Jakub Sklenka. 


Do druhé půle nastoupili domácí aktivněji, ovšem střely Sklenky a Červeného jen těsně minuly branku. Poté Sklenka zahrával pokutový kop, Gašpárek hlavou prodloužil na zadní tyč, ale Severín v letu hlavou mířil jen vedle.Naději domácích vykřesal v 67. minutě Červený, který si po pasu Krupičky prohodil balon mezi dvěma obránci a prostřelil Šmejkala. Vyrovnat mohl Sklenka, jehož centr lízl brankovou konstrukci. Rakovnické pak podržel Kabele a deset minut před koncem rozjásal tribunu Pucholt. 


Penaltový rozstřel ovládli domácí, kteří na rozdíl od Mariánek proměnili všechny penalty. Úspěšní byli Červený, Besta, Sklenka, Nwogu a brankář Kabele. „Do druhého poločasu jsme šli s tím, že už nemáme co ztratit a pokusíme se zápas otočit. Měli jsme tři tutovky, které jsme neproměnili. Jsme rádi, že jsme dokázali alespoň vyrovnat a zvládli i penalty,“ je rád za plusový bod Sklenka.


SK Rakovník – M. Lázně 2:2, pk. 5:4 (0:2), Branky: 67. Červený, 81. Pucholt – 28. a 41. Sadílek


SK Rakovník: Kabele – Severín, Besta, Polák (18. Spal), Krupička – Hamouz, Pucholt, Sklenka, Tvrz (63. Nwogu) – Gašpárek, Červený.
Autoři. Alžběta Brabcová, Josef Rod