První krok k důležitým bodům udělali Pražané, když se ve 4. minutě ujali vedení 1:0. Po úvodní brance si ale pomohli nedovoleným zákrokem a nabídli hostům výhodu přesilové hry. Ti ji během pětadvaceti vteřin bleskově využili krásnou akcí po ose O. Kounovský - P. Kounovský a zakončující Fišer. V 9. minutě se situace opakovala jak přes kopírák. V další přesilovce se zrodila podobná akce a Fišer poslal hosty do vedení - 1:2.
Do druhé čtvrtiny vstoupili rakovničtí hráči už lépe. Po důrazném napadání za pražskou brankou vybojoval Pospíšil puk pro volného Kutílka, který se trefil do černého - 1:3. Hráči domácího týmu stačili ale v závěru této části hry odpovědět a snížit - 2:3.
Třetí čtvrtinu si podmanil druhý rakovnický útok. Nejprve se trefil L. Opat a po necelé minutě přišla další úspěšná přesilovka hostů a Gebhart dal na nadějných 2:5. Poslední naděje svitla pro domácí znovu na konci této třetí čtvrtiny, když „brankou do šatny“ snížili na 3:5.
V poslední čtvrtině se oba brankáři natolik vyznamenávali při střelách soupeřů, že stav zápasu zůstal nezměněný. Rakovničtí in-line hokejisté tedy „vyloupili“ Eden, přivezli si důležité dva body a usadili se pevně na druhém místě západní skupiny 1. ligy. Soupeř rakovnických in-line hokejistů ale bude znám až po skončení základní části, kde se nyní rozhodne mezi Spartakem Soběslav a právě Roller Storm Praha.
„Před zápasem jsme byli nuceni vyřešit brankářský post, jelikož nemáme pro tuto sezonu jasně danou jedničku a pořád zkoušíme různé brankáře. O to víc překvapil výkon Vítovce, který dováděl Pražany některými svými zákroky k šílenství. Pochopitelně, že na jeho úspěchu měla také zásluhu dobře pracující obrana podpořená poctivou prací útočníků. Je dobře, že svými posledními výkony necháváme zapomenout na nevyrovnaný úvod základní části a že před branami play off jdeme výkonnostně nahoru. To se může pozitivně odrazit na sebevědomí našeho týmu a pak máme v play off šanci uspět proti každému“, řekl po zápase trenér Petr Horník.
Rakovnický tým hraje druhý zápas čtvrtfinále v neděli 7. května od 16. hodin a zve na něj všechny své příznivce. V případě, že se v tomto utkání v normální době nerozhodne, přijde na řadu prodloužení, popřípadě samostatné nájezdy.
Branky: Fišer 2, J.Kutílek, L.Opat, O. Gebhart. Nahrávky: P. Kounovský 3, O. Kounovský 2, Pospíšil a O. Opat.
IHC Rakovník: Vítovec - Karel, Fišer - Šmíd, O. Opat - Karel, Fišer - O. Gebhart, L. Opat - J. Kutílek, Pospíšil. Trenér: Horník.

AUTOR: Sláva Pilík