SK Slaný – SK Rakovník 0:5 (0:1)

Do duelu vstoupili aktivněji Rakovničtí, kteří se v 9. minutě ujali vedení, když střelu Pucholta nasměroval do sítě M. Schwendt – 0:1.
Krátce nato však zpoza plotu stadionu přilétly na hrací plochu dýmovnice, a tak hlavní arbitr Matoušek musel zápas na několik minut přerušit a ke sportovnímu areálu se dostavili nejen policisté, ale i těžkooděnci.

Po neplánované přestávce se na vodou nasáklém trávníku hrál nepříliš pohledný fotbal, v němž měla navrch tvrdost a bez větších šancí na obou stranách.
Po změně stran převzali režii dalšího vývoje utkání hosté. První šanci zvýšit jejich náskok měl Isteník, ale gólman Dlouhý byl proti. Rakovničtí se dočkali v 53. minutě, kdy utekl obráncům J. Červený a na jeho přesně mířený projektil k zadní tyči Dlouhý už nedosáhl – 0:2.

Naopak po hodině hry se blýskl dalším pohotovým zákrokem, když vyrazil nebezpečnou střelu M. Schwendta. O čtyři minuty později se ale skóre opět měnilo vzhůru, o což se postaral rakovnický Mates – 0:3.

Pak mohl pro Slaný vykřesat naději na lepší výsledek Pokorný, který ovšem z dobré pozice brankovou konstrukci netrefil, a bombu Volfa z hranice pokutového území Procházka v pádu vyrazil nohou. Ale v 81. minutě chybu domácích zadáků potrestal Sklenka – 0:4.

V 86. minutě mohl čestný úspěch domácích zaznamenat Pokorný, ale již překonaného Procházku na brankové čáře zastoupil Hornof, který uklidil merunu do bezpečí. Definitivní podobu výsledku dal v poslední minutě zápasu Severin.

„Brzy jsme dali vedoucí gól, ale potom jsme opustili kombinační hru po zemi. Domácí vsadili na brejky a spoléhali se i na standardky. My jsme zbytečně hráli vzduchem, navíc přibyly i osobní souboje. O přestávce jsme si v kabině vše vyjasnili a druhé dějství už jsme zcela ovládli. I když jsme přidali další čtyři branky, mohlo jich nakonec být ještě víc," ohlédl se za duelem rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – Z. Červený, M. Kučera, Hornof, Severin – Mates (75. Gašpárek), Sklenka, Pucholt, M. Schwendt (85. Žďánský) – Isteník (80. Z. Schwendt), J. Červený. Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník v dalším kole I. A třídy přivítá v neděli 20. října v 15.30 hodin na svém hřišti SK Černolice.      

JAROSLAV MOKREJŠ