SK Rakovník – TJ Jíloviště 3:0 (1:0)

Ne fotbalovou krásou, ale bojovností a nasazením získali podle trenéra SK Rakovník Miroslava Procházky domácí tři body. Rakovničtí totiž hostili TJ Jíloviště, která se nacházela před utkání jen o čtyři body za Rakovníkem. V případě neúspěchu by si Rakovničtí zkomplikovali záchranu soutěže, a to věděl i trenér Miroslav Procházka.

„Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání. Věděli jsme, že se hraje o šest bodů a museli jsme to ubojovat. To věděli i hráči a bylo to na nich také znát. Byli nervóznější, ztráceli zbytečné míče. Zatímco v předchozích pěti zápaech jsem byl spokojený s herním projevem, ale zase jsme tolik nebodovali, tentokráte jsme to urvali. Za tři body jsem nesmírně rád. Podržel nás brankář Šimek, pokud by hosté snížili, měli bychom asi problém," řekl k utkání kouč Miroslav Procházka.

Domácí se dostali do vedení ve 36. minutě Červeným. V 65. minutě přidal druhou branku Jirásek – 2:0. Už se zdálo býti rozhodnuto, ovšem po druhé žluté kartě byl vyloučený Severin. A o necelé tři minuty hosté zle domácím zatopili. Janoušek se řítil sám na gólmana Šimka, který jej ale bravurně vychytal. Domácí v početním oslabení přidali v 84. minutě třetí branku, když chybné vyběhnutí a následné zaváhání gólmana využil Červený – 3:0.
SK Rakovník: Šimek – Rohla (46. Tvrz), Fojtík, Beneš, Severin – Jirásek, Sklenka, Pucholt, Bystřický (79. Hamouz) – Červený (87. Kýzl), Mates (59. Hornof)