S výraznějším očekáváním odjížděly do Rakouska české juniorky i s gólmankou Rozárií Mrázovou, Kateřinou Bašovou a Veronikou Přibíkovou z HC 1972 Rakovník. Do turnaje vstoupily Češky sice výhrou 4:3 nad Ukrajinou, ale pak podlehly těsně Polsku 2:3, když kontaktní druhou branku vstřelila šest minut před koncem Bašová, a nečekaně i Itálii 0:1. Poslední bod do tabulky ME zaznamenaly s pozdějšími vítězkami Rakušankami za remízu 2:2, ale závěrečná porážka 1:3 od Francie je odsunula až na páté místo.

" Hrály jsme to, co jsme měly, ale s nízkou efektivitou před soupeřovou brankou. To nás provázelo celý turnaj," okomentovala vídeňské ME juniorek do 21 let skupiny B z branky Rozárie Mrázová.

Konečné pořadí ME 2022: 1.Rakousko 2. Francie 3. Polsko 4. Itálie 5. Česká republika 6. Ukrajina

Rakovník (ve žlutém) podlehl doma Benešovu v dalším kole ČFL vysoko 0:3. Petr Kýzl lajnuje
Restart SK Rakovník. Nové vedení řeší dluhy i návraty, bojuje s kostlivci

Na stejném šampionátu v plzeňských Liticích se nedařilo ani českým juniorům, v jejichž sestavě se objevila hned pětice hráčů z Rakovníka Josef Trejbal, Matěj Ostaš, Tomáš Branšovský a Štěpán a Jakub Klabanovi.

Nejvíce se Rakovnickým dařilo v utkání s nakonec zlatým Irskem, které Češi po bitvě prohráli 2:3 a po gólu vstřelili Trejbal s Branšovským. S Walesem naši junioři podlehli 1:3, remizovali s Itálií 2:2 a porazili Poláky 3:2. Jejich šance na bronz však definitivně rozptýlili Turci, kteří naše reprezentanty porazili 1:0 a odsunuli český výběr na poslední příčku.

Trenér Miroslav Ludvík však viděl i pozitiva:" Těžké hodnocení, bez zvládnutí standardních situací se nedá lépe hrát dospělý hokej. Pozitivní je, že tým je perspektivní a přibližně polovina má šanci startovat v této kategorii ještě na příštím ME."

Konečné pořadí ME 2022: 1. Irsko 2. Turecko 3. Wales 4. Polsko 5. Itálie 6. Česká republika

Nepříliš vydařený závěr července pro český pozemní hokej podtrhly ve francouzském Cambrai i ženy, které se připravují na své srpnové ME v Irsku. Domácím Francouzkám v sérii přípravných zápasů podlehly dvakrát 2:1 a 5:0. I tady měl rakovnický pozemní hokej svoji zástupkyni Annu Vorlovou.

Z kempu Slavie Praha, který se koná v areálu SK Rakovník.
PODÍVEJTE SE: Areál SK Rakovník hostí fotbalový kemp Slavie Praha