Rakovničtí sehráli s favority vyrovnané partie

Praha - Na závěr finálové skupiny zimního turnaje Motorletu Praha, jehož se celkem zúčastnilo 13 týmů, se mladší dorostenci SK Rakovník utkali s Baníkem Sokolov, jenž v divizní skupině B přezimuje bez porážky v čele tabulky, a s FSC Libuš, který je ve stejné soutěži sedmý.

11.3.2010

Ilustrační foto.Foto: Eduard Hromadník

I když oba zápasy prohráli, herně se svými soupeři sehráli minimálně vyrovnané partie. V celkovém pořadí jsou Rakovničtí zatím na čtvrtém místě. Tečku za turnajem udělá zápas Libuš – Zličín. Pokud by Zličín překvapivě vyhrál, Rakovník by klesl na pátou příčku.

SK Rakovník – FCS Libuš 1:2 (0:1)

Rakovničtí měli k dispozici pouze jedenáct hráčů, když ostatní vyřadila nemoc nebo zranění. Od začátku se hrál rychlý a pohledný fotbal. Rakovník začal pěknou akcí po ose Sklenka – Cílek - Sixta, kterému v rozhodujícím okamžiku vypíchl míč obránce soupeře. Libuš odpověděla střelou do boční sítě. V 15. minutě se pěkně uvolnil P. Červený, jeho projektil však skončil v náruči brankáře. Poté rychlou akci Libuše zastavil skluzem Tvrz. Krátce nato měl slibnou šanci otevřít skóre Králička, ale nastřelil jen gólmana soupeře. A tak se z vedoucího gólu ve 35. minutě radovala Libuš, když její hráči rozehráli rychle aut a po centru do vápna zcela volný hráč střelou k tyči překonal Hrbka - 0:1.

Ve druhém poločasu se očekával tlak papírového favorita, který hokejově střídal šest hráčů v poli, ale byl to Rakovník, komu patřil nejen začátek, ale i převážná část druhého dějství. Ve 43. minutě přečíslili jeho hráči obranu soupeře a Králička sám proti brankáři mířil vedle. Vyrovnání nepřinesla ani 48. minuta, kdy postupovali čtyři hráči Rakovníka na dva hráče Libuše, ani tentokrát se zakončení Králičky mezi tyče nevešlo. Zaslouženého vyrovnání se Rakovničtí dočkali v 52. minutě, kdy po kombinaci tria P. Červený – Sodomek – Cílek, posledně jmenovaný v koncovce přehodil vybíhajícího gólmana - 1:1. Hra dál neztrácela na tempu a dramatičnosti, ale obránci obou týmů společně s brankáři stačili vždy hrozící nebezpečí odvrátit. Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem zápasu, kdy po chybné rozehrávce Rakovníka útočník Libuše střelou z 12 metrů překonal Hrbka podruhé - 1:2.

„I přes porážku musím kluky pochválit, protože hráli velmi dobře. Navíc kádr Libuše čítal 17 hráčů, z toho byli jen čtyři ročníku 1994 a ostatní o rok starší, zatímco my jsme nastoupili s dvěma hráči z ročníku 1993 a s devíti o rok mladšími. Hra nepostrádala rychlost, kombinaci a přítomným divákům se utkání muselo líbit, protože v něm nebylo „hluché“ místo. Soupeř byl velmi dobrý a v závěru se štěstí přiklonilo na jeho stranu“, řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Červený Z., Makarský, Tvrz – Sodomek, Sixta, Sklenka, Procházka – Červený P., Cílek, Králička.

SK Rakovník – Baník Sokolov 1:3 (1:1)

Od úvodního hvizdu rozhodčího byla hra vyrovnaná. Sokolov se dostal do vedení v 11. minutě, kdy využil k získání míče nezkušenost Rohly a střelou podél brankáře Hrbka rozvlnil síť za jeho zády - 0:1. Ve 25. minutě měli Západočeši štěstí, když Sklenka zahrál rohový kop a Sodomek pálil do břevna. Sokolov se snažil o rychlé protiútoky, naopak Rakovník se prosazoval kombinační hrou, která mu přinesla ve 33. minutě vyrovnání. Spolupráci se Sodomkem zakončil Sklenka střelou přes celou bránu k tyči - 1:1.

Druhý poločas začal lépe Sokolov, který se už po minutě hry po rychlém útoku dostal opět do vedení - 1:2. Vyrovnání bylo na spadnutí v 52. minutě, kdy rychlá akce Sklenky ve finále našla Králičku, ale ten mířil jen do brankáře soupeře. V 64. minutě Sokolovští potrestali nedůslednost Makarského třetím gólem. V závěru utkání se rakovnickému týmu i přes velkou snahu nepodařilo překonat obranu Západočechů.

„Škoda, že nás trápí nemoci a zranění. V tomto utkání musel za nás nastoupit na poslední chvíli povolaný Rohla z žákovského týmu, kterému bych chtěl poděkovat za ochotu a na hřišti se rozhodně neztratil. Opět se potvrdilo, že vyrovnaná utkání rozhodují jednak chyby, které uděláte, a pak, jak dovedete potrestat chyby soupeře. Bohužel my jsme dokázali využít chyb soupeře minimálně, Sokolov našich téměř stoprocentně,“ poznamenal Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Makarský, Rohla, Tvrz – Sodomek, Sixta, Sklenka, Procházka – Červený P., Červený Z., Králička.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 17 360 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Referent - územní plánování. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 17360 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: (platová třída 9, při splnění vyšších požadavků na vzdělání než střední s maturitní zkouškou tř. 10)., Pracovní náplň: výkon dílčí činnosti na úseku územního plánování a regionálního rozvoje., Požadavky: vyšší odborné nebo střední vzdělání s maturitní zkouškou stavebního, architektonického nebo příbuzného technického směru., Výhodou: praxe ve státní správě na úseku územního plánování, znalost obecně závazných právních předpisů, ochota řídit služební vozidlo a řidičský průkaz sk. B, znalost práce s PC (WORD, AXCEL, ASPI, VITA, programy CAD, GIS - MISYS), komunikační schopnosti., Písemné přihlášky zasílejte do 20.4.2018., , Bližší informace na www-mesto-rakovnik.cz. Pracoviště: Město rakovník, Husovo náměstí, č.p. 27, 269 01 Rakovník 1. Informace: Renáta Kameníková, +420 313 259 121.

Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 20 000 Kč

Manipulační dělníci ve výrobě Paličské práce, manipulační dělník. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Praxe výhodou. Možnost ubytování., Nabízíme: stravenky, placené přesčasy., Kontakt: osobně, tel. 724827972 (od 7:00 do 16:00 hod.) nebo e-mailemrakovnik@recyclingas.cz. Pracoviště: Recycling - kovové odpady a.s. - provozovna rakovník, Dukel. hrdinů, č.p. 2749, 269 01 Rakovník 1. Informace: Lucie Bystrianská, +420 724 827 972.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technický pracovník 16 000 Kč

Ostatní technici v oblasti telekomunikací a radiokomunikací Technik výstavby datových spojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Životopis prosím zasílejte na email mcink@cbcomp.cz. Pracoviště: Cb computers v.o.s., Trojanova, č.p. 50, 269 01 Rakovník 1. Informace: , .

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 900 Kč

Provozovatelé maloobchodních a velkoobchodních prodejen Noční obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 17900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: čistý trestní rejstřík, komunikativnost., Kontakt: tel. 602304490. Pracoviště: Radek houška - pracoviště čerpací stanice pap oil, 271 01 Nové Strašecí. Informace: Radek Houška, +420 602 304 490.

Ilustrační fotografie.

Za Prahou se žije o dost jinak nežli v metropoli

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO).

Nemaká, napadá opozice středočeskou hejtmanku

OBRAZEM: Jezdci si zasoutěžili na Krupé

Krupá – V sobotu se na Aura ranči v Krupé uskutečnily první závody ze série celosezonního Auracupu.

Zájemci o podnikatelskou slávu se mohou přihlásit. I být přihlášeni

Střední Čechy – Zviditelnit se v regionálním měřítku – a třeba i uspět na celostátní úrovni. Takovou příležitost středočeským podnikatelům a živnostníkům, kteří vynikají ve svém oboru, nabízejí organizátoři již zavedených soutěží o firmu roku a živnostníka roku, které letos vstupují do třináctého ročníku. David Pavlát jménem pořadatelů upozornil, že největší podnikatelské klání v republice nabízí příležitost dát o sobě vědět – a získat tak nové zákazníky, ale i přátelství nebo obchodní vztahy.

Šťastná třináctka pro Kometu a červené trenky pro Zemana: videosouhrn víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 21. až 22. dubna 2018.

SK Rakovník doma poprvé nebodoval

Rakovník – Deset duelů po základní hrací době nepoznal nováček divize A – SK Rakovník hořkost porážky. Výhru si doposud odvezly jen suverénní Karlovy Vary, a to až po penaltách. Tentokrát ovšem svěřenci Libora Šímy poprvé narazili a nestačilo jim ani poločasové vedení. Tým z Berounska totiž díky povedenému závěru duel otočil a vrátil Rakovnickým podzimní porážku.