I když oba zápasy prohráli, herně se svými soupeři sehráli minimálně vyrovnané partie. V celkovém pořadí jsou Rakovničtí zatím na čtvrtém místě. Tečku za turnajem udělá zápas Libuš – Zličín. Pokud by Zličín překvapivě vyhrál, Rakovník by klesl na pátou příčku.

SK Rakovník – FCS Libuš 1:2 (0:1)

Rakovničtí měli k dispozici pouze jedenáct hráčů, když ostatní vyřadila nemoc nebo zranění. Od začátku se hrál rychlý a pohledný fotbal. Rakovník začal pěknou akcí po ose Sklenka – Cílek - Sixta, kterému v rozhodujícím okamžiku vypíchl míč obránce soupeře. Libuš odpověděla střelou do boční sítě. V 15. minutě se pěkně uvolnil P. Červený, jeho projektil však skončil v náruči brankáře. Poté rychlou akci Libuše zastavil skluzem Tvrz. Krátce nato měl slibnou šanci otevřít skóre Králička, ale nastřelil jen gólmana soupeře. A tak se z vedoucího gólu ve 35. minutě radovala Libuš, když její hráči rozehráli rychle aut a po centru do vápna zcela volný hráč střelou k tyči překonal Hrbka - 0:1.

Ve druhém poločasu se očekával tlak papírového favorita, který hokejově střídal šest hráčů v poli, ale byl to Rakovník, komu patřil nejen začátek, ale i převážná část druhého dějství. Ve 43. minutě přečíslili jeho hráči obranu soupeře a Králička sám proti brankáři mířil vedle. Vyrovnání nepřinesla ani 48. minuta, kdy postupovali čtyři hráči Rakovníka na dva hráče Libuše, ani tentokrát se zakončení Králičky mezi tyče nevešlo. Zaslouženého vyrovnání se Rakovničtí dočkali v 52. minutě, kdy po kombinaci tria P. Červený – Sodomek – Cílek, posledně jmenovaný v koncovce přehodil vybíhajícího gólmana - 1:1. Hra dál neztrácela na tempu a dramatičnosti, ale obránci obou týmů společně s brankáři stačili vždy hrozící nebezpečí odvrátit. Rozhodnutí přišlo osm minut před koncem zápasu, kdy po chybné rozehrávce Rakovníka útočník Libuše střelou z 12 metrů překonal Hrbka podruhé - 1:2.

„I přes porážku musím kluky pochválit, protože hráli velmi dobře. Navíc kádr Libuše čítal 17 hráčů, z toho byli jen čtyři ročníku 1994 a ostatní o rok starší, zatímco my jsme nastoupili s dvěma hráči z ročníku 1993 a s devíti o rok mladšími. Hra nepostrádala rychlost, kombinaci a přítomným divákům se utkání muselo líbit, protože v něm nebylo „hluché“ místo. Soupeř byl velmi dobrý a v závěru se štěstí přiklonilo na jeho stranu“, řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Červený Z., Makarský, Tvrz – Sodomek, Sixta, Sklenka, Procházka – Červený P., Cílek, Králička.

SK Rakovník – Baník Sokolov 1:3 (1:1)

Od úvodního hvizdu rozhodčího byla hra vyrovnaná. Sokolov se dostal do vedení v 11. minutě, kdy využil k získání míče nezkušenost Rohly a střelou podél brankáře Hrbka rozvlnil síť za jeho zády - 0:1. Ve 25. minutě měli Západočeši štěstí, když Sklenka zahrál rohový kop a Sodomek pálil do břevna. Sokolov se snažil o rychlé protiútoky, naopak Rakovník se prosazoval kombinační hrou, která mu přinesla ve 33. minutě vyrovnání. Spolupráci se Sodomkem zakončil Sklenka střelou přes celou bránu k tyči - 1:1.

Druhý poločas začal lépe Sokolov, který se už po minutě hry po rychlém útoku dostal opět do vedení - 1:2. Vyrovnání bylo na spadnutí v 52. minutě, kdy rychlá akce Sklenky ve finále našla Králičku, ale ten mířil jen do brankáře soupeře. V 64. minutě Sokolovští potrestali nedůslednost Makarského třetím gólem. V závěru utkání se rakovnickému týmu i přes velkou snahu nepodařilo překonat obranu Západočechů.

„Škoda, že nás trápí nemoci a zranění. V tomto utkání musel za nás nastoupit na poslední chvíli povolaný Rohla z žákovského týmu, kterému bych chtěl poděkovat za ochotu a na hřišti se rozhodně neztratil. Opět se potvrdilo, že vyrovnaná utkání rozhodují jednak chyby, které uděláte, a pak, jak dovedete potrestat chyby soupeře. Bohužel my jsme dokázali využít chyb soupeře minimálně, Sokolov našich téměř stoprocentně,“ poznamenal Jiří Kučera.

SK Rakovník: Hrbek – Makarský, Rohla, Tvrz – Sodomek, Sixta, Sklenka, Procházka – Červený P., Červený Z., Králička.

Tabulka finálové skupiny

1. Libuš 5 4 1 0 16:7 13
2. Motorlet 9 4 6 4 13:9 13
3. Sokolov 6 3 1 2 13:9 10
4. Rakovník 6 2 1 3 15:15 7
5. Motorlet 9 5 6 2 9:13 6
6. Zličín 5 1 2 2 9:13 5
7. Beroun 6 0 2 4 5:14 2

JAROSLAV MOKREJŠ