O víkendu se starší přípravka SKP Rakovník zúčastnila turnaje, jehož pořadatelem byla Viktorie Žižkov a který byl kvalitně ozdoben přípravkami zvučných jmen: domácí Viktorie Žižkova, Bohemians Praha, Sigmy Olomouc, Plzně, Příbrami a dalšími.

SKP Rakovník se ve skupině nejdříve střetl s Benešovem a překvapivě rychle rozhodl o vítězství 3:0. Následoval duel s Plzní, která po chybě Rakovnických z jediné šance branku a poté už jen urputně bránila a dokázala uhájit vítězství.
Dalším soupeřem byla Bechyně, jíž rakovničtí mladíci hrou po zemi opět jednoznačně porazili 3:0. Se Sigmou Olomouc pak předvedli vyrovnaný souboj - obě mužstva měla několik šancí, ale pouze Lukáš Hamouz dokázal z trestňáku z pětadvaceti metrů trefit šibenici!
Plzeň v té době prohrála se Žižkovem, a tak se pro Rakovník jevila možnost úspěchu v této našlapané skupině. Na řadu přišla Bohemka, kterou Středočeši přehráli 3:1, a v posledním duelu byla soupeřem domácí Viktorie. Tu SKP Rakovník porazil 1:0 a zaslouženě postoupil do semifinále z první příčky!

Tam čekalo další překvapení turnaje – Hořice. Rozhodující branku zaznamenal až v poslední minutě Haifler, jenž tak posunul rakovnické barvy do finále proti zatím neporažené Příbrami. Po bezbrankovém stavu musely o vítězi rozhodnout pokutové kopy. Jelikož první rakovnický exekutor zacílil nepřesně, mohl v poslední sérii rozhodnout hráč Příbrami, který ale minul.

V dalším rozstřelu vzal na sebe odpovědnost brankář Krupička, který svoji penaltu proměnil, naopak soupeřovu vyrazil na tyč a překvapení bylo na světě: SKP Rakovník se mohl radovat ze zlatých medailí! Navíc Richard Svítil byl vyhlášen nejlepším hráčem celého turnaje a Lukáš Hamouz hráčem týmu SKP Rakovník.

„Vítězství je dílem všech hráčů a nelze ukázat, kdo vynikal a naopak. Pozitivní bylo, že náhradníci - ačkoli toho moc neodehráli, o to víc podporovali spoluhráče a na všech byla vidět záře v očích po poslední penaltě. Pro SKP je to velký úspěch. Je znát, že naše děti v rámci okresních soutěžích hrají o ročníky výše, vždyť třeba letošní ročník mladších žáku, kde je strop ročník 1996, hraje ročník 1999 a v mužstvu je zastoupen i ročník 2000,“ uvedl pro Rakovnický deník trenér Miloš Starý.

SKP Rakovník: Krupička - Hamouz L., Kadar, Hamoun R., Haifler, Kalvach, Čech, Ondříček, Svítil, Hornof, Jelínek, Krýl, Netušil, Mezei. Trenér: Miloš Starý.

(hopr)