Čechie Vykáň - SK Rakovník 2:1 (1:1)

„Herně jsme hráli dobře, ale využili jsme pouze jednu z několika brankových příležitostí, které jsme měli, a soupeř nás potrestal po našich dvou individuálních chybách v systému hry. Dvakrát vystřelili domácí na bránu a bohužel se dvakrát trefili do sítě," litoval kouč SK Rakovník Libor Šíma, který byl až na dvě individuální chyby s výkonem spokojen. „Jinak jsme hráli dobře, kluci zodpovědně bránili, hráli dobře v bloku a už to vypadalo k světu. Stačilo jen proměnit šance."

Po opatrném začátku první vážnější situace nastala v 15. minutě, kdy si Severin naskočil na parádní roh Sklenky a těsně přestřelil domácí svatyni. Po půlhodině hry zahrál zkušený Lukáš malou domů a domácí brankář Nečas ji chytil do ruky. Hosté měli příležitost nepřímého volného kopu, Fojtík posunul míč Sklenkovi, který svoji střelou o tyč okolo zdi otevřel brankový účet – 0:1. O pět minut později se hosté mohli radovat podruhé, ale P. Tvrz svoji hlavičku poslal těsně vedle tyče. V 37. minutě si rakovnická obrana vybrala slabší moment a tak přišel trest. Zkušený Dlouhý vybojoval míč ve středu hřiště, následně v souboji přetlačil Rohlu a umístěnou střelou zpoza vápna nedal Kabelemu šanci – 1:1.

Druhý poločas nabídl vyrovnanější partii než ten první. V 51. minutě po rohovém kopu Sklenky zakončoval Severin, ale jeho hlavička opět těsně minula Nečasovu branku. V 65. minutě se domácí ocitli ve velké šanci, když Šedivý šel z levé strany sám na Kabeleho, ale rakovnický brankář bravurním zákrokem udržel vyrovnaný stav. O dvě minuty později se situace opakovala a tentokrát byl Šedivý již úspěšný a střelou na zadní tyč nedal Kabelemu šanci – 2:1. Od osmdesáté minuty hosté vrhli všechny síly do útoku a na hrot se vysunul také Severin. Rakovničtí se dostali k mnoha závarům, ale nedokázali vážněji ohrozit Nečase v brance. Obrovská příležitost přišla v samém závěru, kdy Pucholt uvolnil Mareše, který byl sám před brankářem. Jeho prudká střela ovšem mířila mimo branku a nakonec trefila nabíhajícího M. Tvrze, který ovšem zakončil vedle odkryté svatyně. Ani tento zápas tedy neukončil výsledkovou krizi rakovnického SK, který z posledních šesti zápasů získal jen pouhé dva body.

SK Rakovník: Kabele – Beneš, Rohla (59. Mareš), Fojtík, Severin – Jirásek (59. Vild), Pucholt, R. Hamouz (83. Nováček), Sklenka, P. Tvrz – Nwogu (73. M. Tvrz). Trenér: Libor Šíma.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod