Rakovničtí jsou totiž v šestnáctičlenné tabulce s osmi body poslední, domácí na 14. příčce mají jen o šest bodů více, ale hosté mají odložený zápas v Jirnech k dobru. Před zápasem jsme požádali o rozhovor trenéra rakovnického mužstva Jiřího Kučeru.

Nastoupíte k derby kompletní?

Určitě nám ještě bude chybět brankář Kukla, který je po operaci kolenního vazu a teprve začíná s volným tréninkem. Otazníky visí nad startem Klasny, jenž měl natržený sval, a Roubíka, jemuž v týdnu vypalovali na noze bradavice.

Počítáte s nějakými změnami v sestavě oproti minulému zápasu s Děčínem?

Pokud výše uvedení hráči nebudou moci hrát, bude základní sestava pravděpodobně stejná.

Počítáte i s tím, že by kladenská rezerva mohla být posílena o prvoligové hráče?

U „béček“ s tím musíme počítat vždycky. Na tom nic nezměníme. Uvidíme až na hřišti, kdo proti nám nastoupí.

Jak si na Kladno věříte, když ani jemu se příliš nedaří a už 400 minut nevstřelilo gól?

My se snažíme věřit si na každého soupeře. Bylo tomu tak i na Děčín. A přesto jsme s ním po našich chybách prohráli. Do Kladna jedeme vyhrát, ale až v utkání se uvidí, kdo udělá víc chyb a jak budou potrestány.

Viděl jste na jaře svého dnešního soupeře?

Ano. V domácím utkání se Sokolem Brozany, který na kladenské umělé trávě vyhrál 3:0. Hosté mají zkušené hráče, brzy se dostali do vedení a poté už jen čekali na chyby mladého mužstva domácích.

Co říkáte tomu, že zápas se hraje již od 10.15 hodin?

Horší by to bylo, kdybychom v tomto čase například hráli ve Vilémově. Ale do Kladna to máme kousek, takže nám to moc nevadí.

Bude toto derby pro vaše mužstvo klíčové v boji o záchranu?

Pro nás je v této době každý zápas klíčový. Pokud bychom v Kladně vyhráli, tak bude i středeční odložené utkání v Jirnech. Pravdou však je, že dnešní derby je pro oba týmy velice důležité. Kdybychom vyhráli, zvýšila by se naše naděje na záchranu v soutěži. Když tři body získá soupeř, propast mezi ním a námi se prohloubí a velký krok k záchraně by udělali domácí.