SK Lhota - SK Rakovník 0:1 (0:0)

„Kluci podali velmi zodpovědný a poctivý výkon. Čekali jsme, s čím vším na nás domácí vyrukují, jelikož hrají o záchranu, ale disciplinovaným výkonem jsme je dokázali obrat o důležité body. Odjeli jsme na utkání s jedním brankářem, Šimkem, který se ale deset minut před koncem zranil. Utkání tak dochytal Jarda Červený," hodnotil utkání rakovnický trenér Rostislav Hertl a jedním dechem dodal: „Kluci chtějí body věnovat Miroslavu Procházkovi, který byl v pátek odvolán. Jsou to body pro něj!"

Již ve druhé minutě utkání vyzval Kudela ke skórování pěkným centrem Nachtigala. Osamocený hráč ovšem nedokázal ideálně zasáhnout míč na zadní tyči. Ve 36. minutě obešel ve vápně hostů Maroušek Rohlu a ocitl se až před ex-lhotským brankářem Šimkem. Ten jeho slabou střelou doprostřed branky dokázal zkrotit. Hosté v první půli zahrozili jen dalekonosnou střelou Sklenky. Velkou příležitost měl domácí Maroušek, kterého ve 40. minutě našel Kudela na zadní tyči. Maroušek naštěstí pro Rakovnické nedokázal míč dopravit do prázdné klece. Hosté však hráli poctivě z defenzivy a domácí až na zmíněné situace do vážnějších příležitostí nepustili.

Druhý poločas byl ze strany rakovnických hráčů zcela jiný. Hned ve 49. minutě se pěknou individuální akcí prezentoval Červený, který prošel až na vápno domácích, kde ovšem svoji akci zakončil střelou nad Vošmikovu branku. V 58. minutě to byl znovu aktivní Červený, který se probil ve vápně přes dva obránce a předložil míč na malé vápno Isteníkovi. Rakovnický matador potvrdil střeleckou formu z posledních zápasů a otevřel brankový účet zápasu 0:1. V 69. minutě byl v souboji nedovoleně atakován rakovnický brankář Šimek domácím Jungem. Šimek z tohoto souboje vyvázl se zraněným ramenem a později musel nedobrovolně ze hry. V 77. minutě prošel Červený znovu ve vápně přes dva protihráče a předložil míč na pokutový kop Sklenkovi. Ten ovšem jen nastřelil Vošmika. V 79' se v jediné příležitosti domácích v druhém poločase ocitl rychlonohý Kudela, který se dostal až před zraněného Šimka, ale ten jeho pokus bravurně lapil. Po této akci Šimek odešel střídat a do branky se postavil aktivně hrající Červený. Ten si musel poradit se dvěma centry. Rakovnickou výhru mohl definitivně potvrdit Mates v 86', ale ani on nedokázal v dobré příležitosti Vošmika překonat.

SK Rakovník: Šimek (83. Kýzl) Galia (46. Severin), Fojtík, Rohla, Hornof Jirásek (80. Mates), Sklenka, Bystřický (90. + 2. Beneš), P. Tvrz Isteník (83. Kýzl), J. Červený. Trenér: Rostislav Hertl.

Autor: M. Tvrz, M. Elsnic