Oba týmy do utkání vstoupily velmi opatrně. Jak hosté, tak domácí si v úvodu vytvořili nějaké šance, ale ty nebyly dotaženy do zdárného konce. V 7. minutě vyzkoušel pozornost italského brankáře Coizzy Sklenka střelou z 25 metrů. Hostující brankář byl ovšem pozorný. V 11. minutě měla Vykáň zajímavou příležitost po pěkné akci, ale ta postrádala větší přesnost v zakončení. Ve 24. minutě se Sklenka znovu opřel do míče ze střední vzdálenosti, ale tentokrát trefil pouze tyč Coizzovy branky. Ve 32. minutě měl obrovskou příležitost bývalý mládežnický reprezentant Isteník, ale po ideální přihrávce Bystřického minul prázdnou branku. Ve 35. minutě se po centru Jiráska hlavou prosadil Petr Tvrz a poslal domácí do vedení – 1:0. O minutu později musel zasáhnout Šimek, aby uhájil čisté konto. Do poločasové přestávky mohla Vykáň vyrovnat, ale po rohovém kopu nedokázal hostující hráč svojí hlavičkou zamířit mezi tři tyče. Když už se zdálo, že sudí Zuskin ukončí první poločas, tak domácí stoper Červený z 25 metrů prásknul do míče a jeho střela překvapila i Coizzu v brance – 2:0.

Ve 47. minutě měla Vykáň velkou šanci po chybě Tvrze. Hostující hráč se řítil sám na Šimka, ale svojí příležitost nezvládl, když zamířil těsně vedle Šimkovy branky. Vykáň se snažila hrát pěkný kombinační fotbal a vstřelit kontaktní branku. To se ovšem nepovedlo a místo toho její šance definitivně pohřbil střídající Mates v 84. minutě, když využil zmatků v obraně Vykáně a střelou podél Coizzy stanovil, že body konečně zůstanou v Rakovníku – 3:0. V závěru měl ještě obrovskou šanci Červený, který se řítil sám na Coizzu, ale podruhé ho již nepřekonal.

Kámen ze srdce po první jarní domácí výhře spadl i kouči SK Rakovník Miroslavu Procházkovi. „Jsem rád, že jsme poslední tři utkání zvládli, jak v sobotu v Poříčí, tak ve středu v Hřebči a hlavně že jsme zvládli tento duel s Vykání, která obrala o body vedoucí Hostouň. Vykáň má velmi dobrý mančaft a hlavně chtěla hrát fotbal. My jsme byli lepším týmem, měli jsme více šancí a utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem," zhodnotil první jarní domácí výhru Miroslav Procházka a dodal. „Jsem rád, že nám to tam konečně spadlo, vzadu jsme udrželi nulu. Body jsme potřebovali jako sůl. Máme 32 bodů, když získáme ještě šest bodů, budu moci dát příležitost i dalším dorostencům."

SK Rakovník: Šimek – Beneš (63. Mates), Fojtík, J. Červený, Severin (90. Hornof) – Jirásek (81. Gregor), Sklenka, Pucholt, Bystřický (72. Hamouz), P. Tvrz – Isteník (88. Gašpárek).

Autoři: Josef Rod, Marek Tvrz