Oba celky mají nové trenéry. Rakovník převzal v létě Jaroslav Hamouz, Libušín zase zmíněný Josef Fujdiar mladší. Oba našli v sobotu na hře svých týmů pozitiva hlavně v útočné fázi, horší byla obrana.

Blíž výhře byli podle skóre Libušínští, kteří vedli 1:0 a pak dokonce 3:1 (dvakrát se trefil talent Chlumský a jednou další kanonýr Křenek), ale domácí se nedali a vyrovnali. Za ty se prosadil Šindler a dvakrát posila ze Zavidova Ždánský. „Před jedenácti lety jsem ho dělal do Zavidova a teď je to obráceně,“ smál se Jaroslav Hamouz a je rád, že se Ždánskému v přípravě daří.

S útočnou fází byl celkově spokojen. „V ofenzivě jsme nabízeli zajímavé věci a měli kromě gólů i dost dalších šancí. Vzadu to však pořád není ono, je tam moc naivity,“ zlobí ho.

Tuchlovice v přípravě spláchly béčko SK Kladno 6:0.
Kanár zpíval béčku Kladna, naopak Tuchlovice jdou do sezony ve formě

Josef Fujdiar mínil, že aktivním úvodem jeho tým domácí zaskočil, ale když z presinku trochu ustoupil, byli lepší domácí. „Na míči byli silnější a mají zajímavé, mladé hráče. My ale slušně bránili a vycházely nám brejky. Remízu bereme,“ mínil Fujdiar, jenž se dává po dalším dlouhé zranění do kupy a v úvodu I. B třídy, kde by loni druhý Libušín zase rád čeřil vodu, chce naskočit do zápasů.

„Fotbal mi chybí a s trénováním to jde skloubit, zvlášť když nám pomůže i Jirka Veselý. Je ale vázán hlavně ve Slaném, i proto jsme sháněli někoho na post stopera a už za nás hrál David Kolařík co byl ve Hřebči a naposledy snad v Jedomělicích,“ prozradil Fujdiar, jenž není trenérským nováčkem, protože už vedl mládež v Kladně a loni libušínský dorost.

Rakovník chystá také posílení týmu, ale jména ještě odtajnit nehodlá. „Budou to ale kluci z regionu, nečekejte žádná velká jména. Ta si aktuálně SK nemůže dovolit,“ dodal Jaroslav Hamouz.

SK Rakovník – Baník Libušín 3:3 (Ždánský 2, Šindler – Chlumský 2, Křenek).