SK Rakovník – Slovan Velvary 8:2 (3:1)

Když v 7. a 11. minutě zahodili své stoprocentní gólové šance Schwendt a Pucholt, měnilo se bezbrankové skóre až v 17. minutě, kdy hosté zahráli malou domů do rukou brankáře Majtaníka.

To neuniklo zkušenému sudímu Kubečkovi a nařídil trestný kop. Přesto, že Velvarští hráči sice svými těly téměř hermeticky utěsnili svatyni, Kaválkův parádní projektil z 11 kroků přelétl nad jejich hlavami do šibenice – 1:0.

Radost domácích však trvala jen tři minuty. Po rychlém útoku hostů střelu Pekárka z šestnáctky gólman Procházka stačil jen vyrazit, ale na dorážku Havrdy už nedosáhl – 1:1. Na 32. minutu Majtaník asi dlouho nezapomene. Nákop Sklenky z půlícího kruhu se totiž ve vápně odrazil od země a vyběhnuvšího velvarského brankáře přelétl do sítě – 2:1.

Velvarští měli velkou příležitost vyrovnat ve 41. minutě, kdy až na malé vápno pronikl Vošmera, ale nepochopitelně místo střely volil zpětnou přihrávku na nabíhající spoluhráče, kterou k nim už nepustil J. Červený. Brankový účet prvního poločasu uzavřel Kaválek, jenž si ve vápně pohrál s Kůrkou a bombou pod břevno zvýšil na 3:1.

Územní převaha domácích pokračovala i po změně stran, ale byli to naopak hosté, kteří udeřili. V 56. minutě po centru Pekárka na malém vápně nekrytý Urban hlavičkou snížil na 2:3. Rakovnická odpověď přišla záhy.

V 60. minutě Tvrz přihrál Pucholtovi, jehož volej z hranice pokutového území skončil ve vinglu – 4:2. Krátce nato J. Červený prošel středem hřiště, ale ve vápně při kličce Majtaníkovi uklouzl a bylo po šanci. V 65. minutě Kaválek ulicí vyslal na zteč Schwendta, který zvýšil na 5:2. V 74. minutě Severin po centru Sklenky dal šestý gól Rakovníka.

Poté mohli hosté snížit, ale hlavička Klempta z šesti metrů šla mimo tyče. Závěr zápasu se proměnil v exhibici domácích. Po dvou zahozených tutovkách Gašpárkem se opět blýskl Kaválek, který v 86. minutě bombou z šestnáctky posunul ukazatel skóre na 6:2. Těsně před závěrečným hvizdem sudíhoSchwendt po ideální přihrávce Sklenky dal výsledku definitivní podobu.

„Když jsme v úvodu zápasu neproměnili tutovky, pomohl nám k prvním dvěma gólům svými chybami soupeř. Poté jsme už ale ukázali, že umíme po pěkných akcích dávat branky. Kdybychom nezahodili několik vyložených šancí, mohlo být vítězství ještě vyšší. Navíc se v naší obranné činnosti objevilo i několik okének, kterých by příště mohl soupeř využít. Na to si musíme dát pozor," řekl po utkání domácí trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – Z. Červený (68. Vorel), J. Červený, Severin – Kučera (68. Hamouz) – Mates, Tvrz (70. Gašpárek), Sklenka, Pucholt – Kaválek, Schwendt.

JAROSLAV MOKREJŠ