„Přestože jsme nakonec o jeden gól prohráli, musím naše hráče za předvedený výkon pochválit“, říká trenér rakovnického mužstva Jiří Kučera.

Viktorie Jirny – SK Rakovník 2:1 (1:1)

Úvod střetnutí patřil favoritu, ale první branku v 10. minutě vstřelili hosté, když Stuchl využil nedorozumění domácího brankáře s obráncem – 0:1. Jirny se pak snažily o smazání nečekaného manka, ale žádnou vážnější příležitost k vyrovnání si nevypracovaly. Pět minut před koncem prvního poločasu se však přeci jen vyrovnání dočkaly. To když hlavní arbitr duelu Kříž, který měl na hosty přísnější měřítko, posoudil nastřelenou ruku Klasny z půl metru jako úmyslnou a nařídil pokutový kop. Ten bývalý ligový hráč Jindráček proměnil – 1:1.

Hned po přestávce prošel domácí Procházka středem hřiště a jeho střela z velkého vápna podklouzla Berovičovi do sítě – 2:1. I když lídr měl i nadále územní převahu, hrozil jen ze standardek, s nimiž si obránci a strážce rakovnické svatyně poradili. Naopak velké gólové šance měli hosté, v jejichž sestavě chyběl zraněný Kešner. V 75. minutě Razímův centr poslal Mžourek z malého vápna do rukou brankáře Kratochvíla a těsně před koncem zápasu se jejich vzájemný souboj zopakoval, když Mžourek utekl zadákům Viktorie, ale Kratochvíl mu střelu vyrazil.

„Kluci se v Jirnech přesvědčili, že když hrají zodpovědně, nedělají zbytečné chyby, můžou se měřit s každým. Škoda jen, že jsme neproměnili své šance. Mohli jsme si ze hřiště, kde jsme loni na jaře utrpěli debakl 1:6, přivézt bod“, poznamenal Jiří Kučera.

SK Rakovník: Berovič – Krejčí (66. Sklenka), Vaidiš, Klasna – Podroužek, Fojtík, Razím, Bláha – Mžourek, Stuchl, Isteník (69. Kučera). Trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník v dalším divizním kole přivítá v neděli 4. dubna v 16.30 hodin na svém hřišti Union Čelákovice, s nímž na podzim prohrál 0:1.

JAROSLAV MOKREJŠ