SK Rakovník – SK Rejšice 1:2 (0:2)

Do utkání vstoupili výrazně lépe hosté, neboť se v první pětiminutovce usadili na polovině Rakovníka. Vyústěním tlaku byla obrovská šance Kopeckého po rohovém kopu, který nikým nehlídaný nedokázal svoji hlavičku zamířit mezi Šimkovy tyče. Na úvodní tlak Rejšic odpověděl Rakovník v 6. minutě pohlednou akcí, ze které mohl vytěžit Gašpárek po precizním centru Beneše úvodní branku. K radosti domácím ovšem předvedl brankář Novák bravurní robinsonádu a hlavičku Gašpárka vytěsnil. V 18. minutě předvedli hosté pěknou akci, na jejímž konci zamířil Dufek do prázdné branky – 0:1. 
Ve 33. minutě hosté předvedli další parádní rychlou akci, když Kučera ztratil míč na útočné polovině. Balon se dostal za rakovnickou obranu k Bělíkovi, kterého ovšem brilantně vychytal Šimek. O minutu později se již hosté radovali podruhé, když se po nepřesné rozehrávce Fojtíka dostaly Rejšice k dalšímu brejku, který zakončil Bělík střelou do prázdné branky – 0:2. V prvním poločase domácí nepředvedli nic, čím by mohli v pohodě hrající Rejšice překvapit. Hosté se zaslouženě dostali do dvoubrankového vedení.

Do druhé půle vstoupili domácí mnohem lépe. V 51. minutě hosté zastavili průnik Jiráska, ale nabídli Rakovníku rohový kop. Ten sice rejšická obrana odvrátila, ale pouze k Jiráskovi, který míč sklepl Fojtíkovi. Rakovnický matador našel na zadní tyči nohu Rohly, který vstřelil svoji první branku v dresu SK Rakovník a vykřesal pro domácí naději – 1:2. V 62. minutě zahrávali domácí trestný kop ze 17 metrů a Novák měl s bombou Červeného co dělat, aby neinkasoval podruhé. Další pěkný moment z domácí strany nastal v 64. minutě, kdy se za obranou hostů zjevil Pucholt. Jeho dobře umístěný volej ovšem zblokoval navrátivší se obránce na rohový kop. Bohužel to bylo ze strany Rakovníka v tomto zápase vše. V dalším průběhu utkání měli šance pouze hosté. Nejprve v 65. minutě se po ztrátě míče Rohly ocitl nikým nehlídaný Zörkler na zadní tyči, ale svoji velkou šanci neproměnil. V 74. minutě nabídl Beneš špatný odkopem velkou šanci Kořínkovi. Ten ovšem zamířil pouze do levé tyče Šimkovy branky. Konec utkání i nastavení hosté odehráli zkušeně na polovině Rakovníka a nepřipustili žádné drama. Domácí nyní čeká těžký výjezd na horkou půdu do Dobříše.

„Bohužel v pěti, šesti hráčích, kteří mají chuť hrát, vyhrávat nebudeme. Zbytek týmů se bojí říci o balon, rychle se ho zbavují a momentálně není v týmu nikdo, kdo by dokázal rozhodnout zápas. Děláme dětinské chyby, a když už si vypracujeme gólovou šanci, nedokážeme ji proměnit, jako v případě Červeného či Gašpárka. Sice jsme dokázali snížit na 2:1, ale konec už byl taková křeč. Kluci jsou nervózní a nedokáží si přihrát z pěti metrů, a to, co předvádějí na tréninku, bohužel nejsou schopni předvést v mistrovském utkání. Ze dvou jarních domácích zápasů jsme nezískali ani bod a navíc se soupeři, které bychom měli porážet, je to opravdu velmi špatné. Nyní nás čeká série těžkých utkání s Dobříší, Velvary, Poříčím a Hostouní, a pokud bychom předvedli podobný výkon jako s Rejšicemi, byl by bodový zisk zázrak. Sráží nás především produktivita, když odečtu zápas se Sázavou, které jsme vstřelili pět branek, tak nemáme průměr ani jednoho vstřeleného gólu na zápas, což je opravdu bída," byl zklamaný z další domácí prohry trenér SK Rakovník Miroslav Procházka.

Branky: 51. Rohla – 18. Dufek, 34. Bělík.

SK Rakovník: Šimek – M. Kučera (46. Jirásek), Rohla, Hornof, P. Tvrz (80. Faigl) – Beneš, Sklenka, Fojtík, Pucholt – J. Červený, Gašpárek (57. Bohatý). Trenéři: Miroslav Procházka a Rostislav Hertl.

Autoři: Marek Tvrz, Josef Rod