SK Rakovník – FC Jesenice 2:3 (1:1)
Skóre zápasu otevřel již v5. minutě Váňa, který poideální Kapounově přihrávcespřehledem uklidil míč zvelkého vápna do levého růžku Obermajerovy svatyně – 1:0.Radost domácích zvedení však trvala pouhé čtyři minuty, kdy chybnou rozehrávku Rencsoka potrestal Miroslav Worofka – 1:1. Svižný fotbal se hrál i nadále, ale většina akcí obou mužstev končila u soupeřova trestného území. Na další vážnější střelu si diváci museli počkat až do 28. minuty, kdy Cabanův projektil vypálený zpoza šestnáctky Obermajer konečky prstů vytlačil od tyče na roh. Naopak o sedm minut později měli štěstí Rakovničtí, když hlavička Uhlíka po centru Učíka jen o pověstný vlásek minula vingl jejich branky.

Aktivně oba celky hrály i po změně stran, ale stejně jako vprvním dějství gólmani moc práce neměli. Šímu znudy vyrušil až v57. minutě Zuyev nepříliš prudkou ranou zpoza velkého vápna, se kterou neměl problémy stejně jako krátce nato jeho kolega na druhé straně hřiště sKapounovou střelou ze 30 metrů. Podstatně nebezpečnější byla hlavička Kapouna po centru Hlavsy v66. minutě, jejíž dráhu letu nad šibenici jesenický brankář jen bezmocně sledoval. Zanedlouho poté se vydařenou pumelicí blýskl Váňa a v71. minutě si potlesk ochozů vysloužil rakovnický Franěk, který přiznal, že Havel míč netečoval a hlavní arbitr, jenž nařídil rohový kop, tak své rozhodnutí změnil na odkop od jesenické brány.

O dvě minuty později se stav na ukazateli skóre měnil, a to zásluhou domácího Rencsoka, jemuž se podařilo ze sedmi kroků přehodit Obermajera – 2:1. Závěr derby ale patřil hostům. V78. minutě Uhlík zvelkého vápna přehodil vyběhnuvšího Šímu a srovnal brankový účet na 2:2. V83. minutě hlavičku aktivního Váni ještě stačil zbrankové čáry vykopnout Martin Worofka, ale dvě minuty před koncem duelu padlo rozhodnutí o tom, že si tři body a naději na záchranu vkrajském přeboru odvezou Jeseničtí. Jejich rychlý protiútok přesnou střelou zakončil M. Urik – 2:3. Ihned po rozehrání mělšanci vyrovnat Kapoun, ovšem jeho lehká střela zhranice pokutového území skončila vnáručí Obermajera.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Hájek, Rencsok, Bláha (64. Mžourek) – Caban (46. Hnízdo), K. Franěk, Hlavsa, Isteník – Kapoun, Váňa. Trenér Radim Suchánek.
FC Jesenice: Obermajer – Martin Worofka, Majer, M. Urik, Setnička – M. Beránek (3. Učík), Zuyev, T. Beránek, Uhlík – Havel, Mir. Worofka. Trenér Zdeněk Weis.
Rozhodčí: Železný – Novotný, Pich. Žluté karty: Kapoun, Caban – Urik, Mir. Worofka.
Přihlíželo 300 diváků.
Jak to viděli
Radim Suchánek, trenér SK Rakovník: Myslím, že to byl celkem pohledný zápas, místy i dost důrazný. Při rozcvičce před utkáním se nám zranil Pekárna, což nám trochu narušilo koncepci hry, a zejména citelný potom byl odchod zraněného Bláhy, protože jsme vzávěru duelu ztratili střed hřiště a soupeř toho využil kotočení výsledku.
Zdeněk Weis, trenér FC Jesenice: Do zápasu jsme šli scílem vyhrát a udržet naději na záchranu vkrajském přeboru. I když domácí vedli 1:0 a pak 2:1, dokázalijsme vždy vyrovnat a nakonec v88. minutě zbrejkové akce rozhodnout o našem vítězství. Takže spokojenost.