FK Litvínov - SK Rakovník 5:4 (4:1)

Po dvaceti minutách zápasu byli hosté na „ručník“. Nezachytili nástup domácího mužstva, který se už ve 4. minutě ujal vedení Semencem, jenž zpracoval dalekonosný centr, utekl Krejčímu a podél brankáře Kukly poslal míč do sítě – 1:0. Krátce nato Klasna před rakovnickým velkým vápnem fauloval soupeře a Semenec z trestného kopu trefil šibenici – 2:0. V 16. minutě utekl obráncům hostí Procházka a zvýšil na 3:0. O tři minuty později Kukla při odkopu nešťastně nastřelil Procházku, od kterého se balon odrazil a k úžasu všech přítomných se dokutálel za brankovou čáru – 4:0. V té chvíli to vypadalo na velký výprask hostů. Ti však utkání „nezabalili“ a hru nejen vyrovnali, ale měli i mírnou převahu. Šest minut před koncem prvního poločasu Kešner snížil na 1:4.

Po změně stran Rakovničtí pokračovali ve snaze nepříznivý stav dále korigovat, což jim podařilo v 58. minutě, kdy John krásnou střelou z 22 metrů upravil skóre na 2:4. A domácí se začali strachovat o výsledek. V 74. minutě však jejich hráč Bajer zakončil bleskový brejk střelou, která se od břevna odrazila do sítě – 5:2. Tento stav Severočechy asi ukolébal, čehož Rakovničtí využili v 82. minutě Kešnerem, jenž zpoza vápna snížil na 3:5. Tlak hostů pokračoval a v 88. minutě po centru Johna Majer přeskočil domácího gólmana Krystyníka i obránce a hlavou dal výsledku definitivní podobu.

„Takový zápas se hodnotí opravdu těžce. Dát čtyři góly na hřišti soupeře a nezískat ani bod, co k tomu říct. Kluky musím pochválit za to, že ani za nepříznivého stavu 0:4 nešli do kolen a snažili se uhrát co nejlepší výsledek. Nakonec jsme sahali po bodu. Kdyby rozhodčí Martínek nastavil nějakou minut za střídání, možná bychom ještě vyrovnali, neboť na domácích bylo vidět, že už toho mají dost“, ohlédl se za duelem rakovnický trenér Radim Suchánek.

SK Rakovník: Kukla – Krejčí (17. John), Vaidiš, Fojtík, Klasna (28. Kedroň) – Mžourek (80. Roubík), Kešner, Majer, Bláha – Kučera, Razím. Trenér Radim Suchánek.

Fotbalisté SK Rakovník se s podzimem rozloučí v neděli 15. listopadu, kdy ve 14 hodin přivítají na svém hřišti Admiru Praha.

Autor: Jaroslav Mokrejš