Po závěrečném hvizdu a následném odchodu obou celků do kabin včetně hlavního sudího Jiřího Dujsíka byl právě hlavní arbitr údajně napaden Jiřím Razímem. Svědci, kteří celou věc viděli, tvrdí, že došlo jen k menší strkanici, nešlo podle nich o nic vážného. „Výkon rozhodčího byl sice žalostný a dalo by se mluvit o tom, že tentokráte Rakovník dost poškodil a i by si pohlavek zasloužil, ale to si přece nesmějí hráči dovolit,“ prozradil účastník utkání, který se nepřeje být jmenován, ale jehož totožnost redakce zná.

Celý incident popsal i kapitán mužstva Jan Vaidiš. „Razím na rozhodčího prostě akorát vyběhl a my jsme ho v tu chvíli chytili. Poté tam začala, řekl bych, spíše strkanice. Vůbec bych nemluvil o nějakém pěstním souboji, to opravdu ne,“ řekl. Jiří Kučera, sekretář a trenér A mužstva SK Rakovník,
z uděleného trestu příliš nadšený nebyl. Podle něj je navíc zbytečné se proti rozhodnutí disciplinární komise odvolat. „Stejně by to změnu trestu nepřineslo a navíc by nás to stálo ještě další peníze,“ míní.

Celou věcí se však ještě bude zabývat výbor SK Rakovník. Ten by mohl rozhodnout i o případném odvolání. „Pokud hráč neumí zkrotit své emoce a po utkání napadne rozhodčího, tak si myslím, že se není vesměs o čem bavit. Trest je adekvátní,“ vzkázal Josef Nikodém, sekretář z Českomorovského fotbalového svazu pro Čechy. Fotbalista Jiří Razím tvrdí něco jiného. „Že jsem rozhodčího napadl? To je nesmysl,“ hájí se. „Šel jsem se ho zeptat, zda si myslí, že to, co předvedl, bylo v pořádku. Kluci mě drželi. Je pravda, že jsem rukama házel, ale ne s tím, že by chtěl rozhodčího trefit. To bylo jen v rozčilení za jeho výkony, které předváděl,“ vysvětlil Razím.

Ten se také ohradil na adresu disciplinární komise, že názory klubů a také hráčů se zde nerespektují. „Potrestali pouze nás. Nikdo už neřeší, jakým způsobem utkání rozhodčí odřídil. Rozhodčího nikdy nikdo nepotopí,“ míní. Co bude nyní dále, to ještě neví ani sám Razím. Rozhodně prozatím s fotbalem seknout nehodlá. „Určitě bych chtěl chodit trénovat, protože člověk se nějak v kondici udržovat musí, s klukama mě to také baví, a co dál, to se uvidí,“ prozradil.

Je dosti možné, že Jiří Razím oblékne rakovnický dres za více jak šest měsíců, tedy koncem roku. Podle Josefa Nikodéma si může Razím po šesti měsících zažádat o prominutí zbytku trestu.

MIROSLAV ELSNIC, KAMILA HEJDOVÁ