Sokol Ovčáry – SK Rakovník  2:1  (1:0)

Domácím pro čtyři žluté karty chyběl kanonýr Hašler, a tak v taktickém plánu hostů bylo úkolem číslo jedna pokrýt nebezpečného Maršnera. Vše se dařilo půl hodiny prvního poločasu. Do té doby Rakovník dobře bránil svoji polovinu a domácí se dostávali do ohrožení branky ze standardních situací nebo rohových kopů, které obrana v čele s brankářem Peškem dokázala odvracet.

Pešek se vyznamenal i v 19. minutě po střele Mihalíka, kterou vyrazil mimo tyče svojí svatyně. Rakovník odpověděl rychlým protiútokem, ale J. Červený nevyhodnotil situaci dobře a místo přihrávky na volného Pucholta volil zakončení, které se mezi tyče nevešlo.

Na druhé straně si v dobrém náběhu nedokázal zpracovat míč Miller a míč mu utekl za pomezní čáru. Na nervy domácích příznivců si zabrnkal ve 29. minutě domácí brankář Straka, který dvakrát chybně rozehrál míč, ovšem hosté kromě lehkého nepřesného centru Matese nevytěžili nic.

Ihned z rozehrávky se míč dostal na půlící čáře k Maršnerovi, který se s míčem otočil, ihned  poslal mezi hostující obránce do úniku Hyku, ten míč potáhl do vápna, našel nabíhajícího Millera, který podél vybíhajícího Peška k tyči zařídil poločasové vedení domácích 1:0.

Do druhého poločasu nastoupili Rakovničtí se snahou zvrátit nepříznivý stav. Do dobré příležitosti se dostal J. Červený, který pronikl na malé vápno, ale místo zakončení volil zpětnou přihrávku, kterou stačili vracející se obránci odvrátit. Tvrz poté  našel zcela volného téhož hráče SKR na středu velkého vápna, ale místo postupu dovnitř pokutového území volil kanonýr dorostů ukvapeně střelu, která skončila mimo branku Straky.

Domácí stejně jako v prvním dějství měli sérii nebezpečných rohových kopů, kterou obrana hostů někdy se štěstím odvrátila. V době, kdy se hosté čím dál tím více osmělovali směrem dopředu, přišlo v 66. minutě zaváhání rakovnických hráčů, když nedohráli situaci po odvráceném rohovém kopu a Vondrák přetlačil v souboji Kučeru, přihrál před bránu Hykovi, pro kterého nebyl problém míč umístit do branky bezmocného Peška 2:0.

Po obdržené brance padl na hráče Rakovníka útlum a domácí mohli své vedení navýšit. Pešek však dokázal vychytat Maršnera, Hyku i Müllera, a tak k závěrečné ofenzivě vybídl únikem Jirásek, který se protáhl do vápna a střelou přes celou branku o centimetry minul zadní tyč Strakovy branky.

V 80. minutě J. Červený kolmým pasem mezi obránce do pokutového území vysunul nabíhajícího Ždánského, a ten překonal Straku přízemní střelou a dal hostům naději do závěru utkání. Hosté otevřeli hru a do jejich otevřené obrany zaútočil po pravé straně Pechar, centrem našel nabíhajícího Hyku, ten však z dobré pozice hlavou pojistku nepřidal a míč skončil nad brankou. Závěrečný tlak Rakovníka byl jen platonický. Zkušení domácí borci si vítězství pohlídali.

Hodnocení trenéra Jiřího Kučery:

Když chcete proti mužstvu, jako jsou Ovčáry, uspět, musíte podat bezchybný výkon dozadu a vytěžit maximum z příležitostí směrem dopředu. Nám se to dnes bohužel ne stoprocentně podařilo. Škoda, že do dnešního utkání nemohl nastoupit od začátku v poslední době výborně hrající Hartman (studijní povinnosti)  a pro nevolnost střídat Severin, který nám hodně chyběl v podporování útoku z druhé vlny a dokáže se prosadit i před brankou soupeře. Možná, že by se utkání vyvíjelo jinak, kdyby jsme dokázali ze slibných šancí na začátku druhého poločasu vyrovnat, ale to jsou kdyby… Místo toho jsme inkasovali a domácí dostali do pohody, z které jsme je vyrušili až v závěrečné desetiminutovce. Sportovně musíme uznat, že vítězství domácích je zasloužené. Kromě ztráty bodů mě mrzí  ztráta Hartmana, který obdržel čtvrtou žlutou kartu a bude proti Hostouni nuceně odpočívat.

SK Rakovník: Pešek – Červený Z., Kučera J., Hornof, Severin (46. Hartman) – Tvrz P. (70. Ždánský), Sklenka, Pucholt, Mates (66. Jirásek) – Červený J., Isteník.