„To byla katastrofa. Po ubojovaném vítězství v Libiši si kluci říkali, máme body zpátky a do Rejšic to odjeli jen odehrát. Byli jsme všude pomalí a výsledek 6:1 je pro nás ještě milosrdný. Totálně jsme si to tam pohnojili,“ byl očividně naštvaný novostaršecký lodivod Miroslav Procházka. 


Domácí od začátku podnikali rychlé výpady a po jednom z nich se po čtvrt hodině dostali do vedení. Skóre otevřel Zörkler, který se trefil i ve 40. minutě. Novostrašečtí vykřesali naději na lepší výsledek vzápětí, když Svoboda proměnil svůj samostatný únik. „Sice to bylo o gól, ale mohlo to být klidně o čtyři. Javůrek nám ještě asi tři šanci pochytal,“ komentoval herně nevydařený první poločas novostrašecký lodivod. 


Ani druhá půle nebyla ze strany hostů nijak povedená. Do 66. minuty se sice drželi na dostřel, měli i několik šancí, ale Rejšice byly nadále aktivnější. Poté přišla smrtící čtvrthodinka, kdy domácí zasadili Novostašeckým čtyři rychlé údery a debakl bych na světě. „Zbytečně jsme ztráceli balony blízko naší branky, hráli jsme si na fotbalisty a domácí nás trestali. Už po třetím gólu jsme věděli, že je rozhodnuto. Nerad prohrávám jako trenér, nerad jsem prohrával jako hráč, ale skousnu to, pokud se prohraje po bojovném výkonu. Tohle ale bylo totálně bez pohybu, bez zájmu, prostě hrůza,“ ulevil si Procházka. 


Jeho svěřenci se nyní nachází na sedmé příčce, s tříbodovým náskokem právě na Rejšice, které jsou třinácté. „Musíme rychle zapomenout a připravit se na další zápas s Berounem. Zaplaťpánbůh, že jsme získali tolik bodů, kolik máme. Kdybychom nevyhráli ani v Libiši, bylo bychom namočení tam, kde být nechceme,“ dodal Procházka. 


Sokol Nové Strašecí: Javůrek – Beneš, Duchoň, J. Mrázek, Mžourek – L. Mrázek, Palko – Kapek, Isteník (70. Kříž), Ducár – Svoboda.