Následoval sestup do přeboru a podzimní souboj v Rakovníku skončil bez branek 0:0. Do třetice se body dělily a opět po remíze, kdy brankáři udrželi čistá konta. Objektivně však o hodně více práce měl rakovnický brankář. Trenéři obou mužstev stanovili jasné taktiky, proto ze strany domácích nastoupil od začátku Pavel Jína , který měl na starosti Vojtu Černého. Na druhé straně hosté chtěli narušovat záložní řadu domácích, hlavně výborného kapitána Havla.

FK Neratovice - Býškovice - SK Rakovník
0:0

Domácí začali očekávaným náporem a vytvořili si územní převahu, ale dostali se pouze ke střelám zdálky a nebo ke standardkám, které byly velmi nebezpečné. Asi největší příležitost prvního poločasu měly Neratovice v 18. minutě, Vorel u postranní čáry prohrál souboj s Temiakem a po následném centru ze dvou metrů hlavou přestřelil neratovický Jína volný kout branky. Vůbec útočná aktivita domácích a především důrazná hra do těla to byla velká aktiva domácích, naštěstí jejich stereotypní hra centrů Havlisty, Mihálka na bourače Jínu vedla jenom k závarům ve kterých byly dříve u míče rakovnické kopačky. Hosté se vymanili z tlaku po dvacáté minutě. Osmělovali se čím dál tím více do rychlých kontrů. Nejpovedenější akcí hostů byla situace ve 29. minutě. Koch si na půlce poradil s dvojicí hráčů, servíroval na chvíli volnému Černému, ale toho na poslední chvíli ve vápně zastavil obránce Neratovic Mihálek. Resumé prvního dějství Rakovník více bránil, než útočil. Přesto si hosté vysloužili od trenéra slova chvály, že se postupně dokázali přizpůsobit hře, která odpovídala vyšší soutěži.
Rakovník vstoupil do druhé části aktivně a první čtvrthodinka patřila vedoucímu týmu, jenže i obrana Neratovic má svoji kvalitu a tak do vážnější brankové situace se nedostal ani lídr tabulky. Neratovice v prostřední části druhého poločasu měly dvě velké příležitosti ze vzduchu, ale Jína netrefil odkrytou branku a v dalším závaru si míč cestu do sítě nenašel. Rakovník ohrozil brankáře Michovského po dalekonosné ráně Kocha, ale ta šla bohužel těsně vedle. V šanci po špatném odkopu brankáře se objevila dvojice Špička, Černý, ale obrana domácích byla nepropustná. V závěrečném tlaku se vyznamenal brankář Folkman, který chytal spolehlivě a své spoluhráče podržel.
Velmi dobrý zápas odehráli i obránci Jakub Hamouz a Tomáš Volráb .
Po zápase jsme požádali o hodnocení hostujícího trenéra. ,,Víte, kluci potřebují hrát takovéto zápasy, protože tempo hry je daleko vyšší, hraje se hodně důrazně a není tolik času na individuální herní činnosti. Přiznávám, že soupeř byl lepší a vzhledem ke složení jednotlivých kádrů je to logické, ale na druhou stranu smekám před klukama, že i tady se nezastavilo jejich bojovné srdce. Vždyť třeba Kučera,Vorel a nakonec i Ruprecht mají různé šrámy a jejich příkladná práce, jako i ostatních, nese své ovoce,“ uzavřel svoje dojmy trenér Rakovníka Bedřich Koch .

Sestava: J. Folkman – Volráb, Hamouz, Kučera, Ruprecht – Loula, Koch, Ruprecht, T. Černý (62. Špička, 77. Makarský) – Sixta, V. Černý.