Ve 13. kole divizní soutěže přivítali fotbalisté SK Rakovník souseda ze spodku tabulky. V duelu s ním chtěli nejen ukončit třízápasovou sérii porážek.

SK Rakovník – Sokol Brozany 1:1 (1:0)
Do utkání vstoupili domácí náporem a již ve 3. minutě nechybělo mnoho k tomu, aby Rencsok zakončil spolupráci s Fraňkem gólem. Krátce nato si potlesk publika vysloužil Franěk, který si u rohového praporku pohrál se dvěma Severočechy, ale Kapoun na jeho přihrávku nedosáhl. Ve 13. minutě střelu Rencsoka z 25 metrů hostující brankář konečky prstů a s nemalou dávkou štěstí vytáhl na břevno. Poté se k útočným výpadům osmělili i Brozanští, ale rakovnická obrana je do šancí nepustila. Větší vzruch přinesla až 33. minuta, kdy byl ve velkém vápně v hlavičkovém souboji Tupým faulován Kapoun a hlavní arbitr nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Jeho exekutor Franěk mířil přesně – 1:0. Závěr prvního poločasu pak byl ve znamení přetahované ve středu hrací plochy s řadou nepřesností na obou stranách.

Do druhého dějství přišli hosté s očividnou snahou nepříznivé manko co nejdříve smazat, ale byli to Rakovničtí, kteří mohli skórovat. Ve 49. minutě totiž Rencsok poslal do úniku čerstvého Poláška a volnému Fraňkovi na malém vápně chyběly jen centimetry k tomu, aby centr nasměroval do sítě. O osm minut později Hájek vzal míč exligové brozanské posile Diveckému a vybídl k sólu Fraňka. Ten se zbavil dvou obránců, ale s jeho střelou z úhlu si Krauskopf poradil. Rychlý protiútok Severočechů však znamenal vyrovnání brankového účtu na 1:1, o což se po přihrávce Šimáčka postaral Novotný. V 60. minutě se dostal do obrovské šance Divecký, který ale pověst zkušeného kanonýra nepotvrdil. Z deseti kroků pálil jen do nohou vyběhnuvšího Šímy. Trest pro hosty mohl přijít vzápětí, ale Hájek po ideální přihrávce Fraňka poslal z malého vápna lehoučký projektil do rukou gólmana. A další šance nenechaly na sebe dlouho čekat. Oba týmy chtěly strhnout vítězství na svou stranu a tak se hrálo ve svižném tempu nahoru – dolů. V 72. minutě pálil volný Bouda z dvanácti metrů těsně nad rakovnickou svatyni a z protiútoku měli zase štěstí hosté, když ze stejné vzdálenosti se Franěk mezi jejich tři tyče netrefil. Zanedlouho poté musel Šíma vytáhnout od tyče bombu Novotného. V 80. minutě střela Poláška skončila v brozanském čeřenu, ale radost mu překazil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Od té chvíle se už prakticky hrálo jen na polovině Severočechů, kteří se zabetonovali před svým trestným územím a domácím nedovolili, aby jejich obranný val překonali. Nakonec to byli oni, kteří po ojedinělém brejku mohli ve třetí minutě nastaveného čase rozhodnout duel ve svůj prospěch, ale Šíma pumelici Diveckého z 20 metrů bravurně vyrazil.

SK Rakovník: Šíma – Vaidiš, Bláha, Majer (75. Pekárna), Fojtík – Rencsok, Mžourek, Hájek, Isteník – Franěk, Kapoun (46. Polášek). Trenér: Radim Suchánek.
Rozhodčí: Kořínek – Pavelka, Čížek. Žluté karty: Rencsok, Kapoun, Isteník – Mikoláš, Novotný, Šimáček, Tomášek. Zápas sledovalo 190 platících diváků.