Jejich výkon ovšem předčil veškerá očekávání a Kadaňským byli minimálně rovnocenným soupeřem, přestože nakonec prohráli.

Také čtěte: Vězni z Oráčova se práci rozhodně nebrání, zájem má více než polovina

Tatran Kadaň – SK Rakovník B 2:0 (1:0)

Hosté, kteří byli posíleni o Martina Kokšála z rakovnické Olympie, dokázali smazat rozdíl dvou soutěží a kvalitní kombinační hrou jich bylo plné hřiště. První šance přišla ve 26. minutě, kdy Kokšál vysunul rychlonohého Krupičku, který šel sám na branku. Domácí brankář jeho střelu chytil rukou mimo vápno a hosté měli možnost zahrání trestného kopu ze 17 metrů. Kokšál zamířil těsně vedle levé tyče.

O pár minut později Fojtík po rohu hlavou zamířil těsně nad branku. Neuběhlo ani pět minut a Krupička šel opět sám na branku, ale ani podruhé neuspěl. Za tyto šance byli Rakovničtí potrestáni, když se ve 36. minutě po rohovém kopu hlavou prosadil Kambolo – 1:0.

I ve druhém poločase se hosté dokázali dostat do šancí, ale znovu jim chybělo více klidu a přesnosti v zakončení. V 65. minutě po volném kopu Kokšála a teči domácího hráče zvolnilo břevno domácí branky.

Na druhé straně, po rychlé akci Kadaně, musel vytáhnout bravurní zákrok Pešek. V 70. minutě rakovnická obrana nezachytila rychlou rozehrávku Kadaňských a bylo to 2:0. Poslední velkou šanci měl na kopačce opět Krupička, který ale neproměnil ani svůj třetí samostatný únik.

„Utkání nám mělo ukázat, kde máme rezervy a na čem máme pracovat. Obraz hry byl pro mě překvapivý, čekal jsem, že budeme horším týmem a domácí budou mít převahu, ale opak byl pravdou. Kombinovali jsme, byli v pohybu, hráli důrazně a odvažuji si říci, že jsme místy byli lepším týmem," byl potěšen kouč rezervy SK Petr Kýzl, jenž pouze litoval neproměněných šancí.

„Bohužel jsme nedokázali proměnit pět stoprocentních příležitostí a soupeř naše chyby potrestal a tak 2:0 vyhrál. Přes prohru mě náš výkon potěšil a pozitiva určitě převažovala."

Nepřehlédněte: Basketbalisté nezvládli souboj o titul, přesto mohou postoupit

SK Rakovník B: Pešek – Zd. Červený (35. P. Tvrz, 55. Zd. Červený), Plaček, Gašpárek, Nováček – Votroubek, Jirásek, Kokšál, Fojtík, Titlbach (35. Mezei, 65. Titlbach) – Krupička. Trenér: Petr Kýzl