Dařilo se i Mšeci, která zdolala Vraný 4:1. Rezerva rakovnického SK překvapila na půdě lídra soutěže – Velké Dobré, kde uhrála bod. Na ten stále čeká Lužná, která nebodovala ani v osmém duelu. Tentokrát schytala šestku v Jedomělicích.

Ve Mšeci bylo hotovo za půl hodiny

Fotbalisté Mšece se jako jediný okresní tým drží v popředí tabulky I. B třídy a svoje postavení potvrdili i proti Vranému, především díky vynikajícímu vstupu. Podlena hned ve 4. minutě po samostatném úniku otevřel skóre, Janoušek přidal vzápětí hlavou druhý gól. Domácí měli další šance, ale Podlena, ani Wittmayer nebyli úspěšní. Prosadil se až Zázvorka, který z penalty stanovil poločasové skóre na 3:0.
V 56. minutě se zrodila nejkrásnější akce zápasu. Lupák vysunul Wittmayera, ten utekl po levé straně a křižnou přihrávku přes celé vápno našel nabíhající Podlenu. Domácí poté polevili a nechali Vraný skórovat. „Hlavní v prvním poločase jsme hráli hodně dobrý fotbal, asi náš nejlepší, co jsme zatím na podzim předvedli. V druhé půli jsme trochu polevili, přesto naše vítězství mohlo být daleko vyšší, ale díky neproměňování šancí je výsledek pro hosty ještě hodně milosrdný,“ myslí si lodivod Mšeci Miloslav Mrázek.

Hradec Ráčkům nevoněl, Sudoměřice byly jiná káva

Béčko Tatranu dalo Zlonicím kanára

Rezerva Tatranu byla proti Zlonicím posílena o několik hráčů z A týmu, kteří byli v zápase hodně vidět, když se postarali o čtyři ze šesti branek. První vsítil hned v úvodu P. Kučera. Domácí se hnali do útoku a zapomínali na zadní vrátka, čehož mohly Zlonice hned třikrát využít. Nestalo se, a Tatran v závěru první půle opět udeřil, po přihrávce Kučery se prosadil Weis.
Druhá půle už byla jasně v režii domácích, kteří se bavili fotbalem. Dali pěkné čtyři branky, dvě z nich P. Kučera, který zkompletoval hattrick a ještě další minimálně tři tutovky zahodili. „Předvedli jsme nejlepší výkon sezony, na druhou stranu mančaft Zlonic byl nebezpečný pouze v první půli. V naší hře se hodně projevila účast čtyř hráčů z áčka, jejich rychlost je v této soutěži hodně znát,“ zhodnotil duel kormidelník Tatranu Zdeněk Weis.

Rezerva SK bodovala na hřišti lídra

O velké překvapení se postarala rezerva SK Rakovník. Na horké půdě favorita I. B třídy neinkasovala a dokázala Velkou Dobrou obrat o bod, když prohrála až v penaltovém rozstřelu.

„Důležité bylo eliminovat zbraň domácích a to přerušovat rychlý přechod z obrany do útoku.“ To byl hlavní pokyn, který měli plnit svěřenci Petra Kýzla. „Klukům za výkon děkuji, sehráli jsme velmi povedené utkání,“ dodal hrající trenér.

Lužná schytala debakl a potácí se na dně

Lužná po osmi duelech stále čeká na první body. Nováček I. B třídy se zatím vůbec nemůže chytit a z Jedomělic si odvezl šestibrankový příděl. Čestný úspěch zaznamenal v úplném závěru střídající Bičík. „Po předchozích solidních výkonech to byl černý den. Vůbec jsme nezachytili začátek a především pak závěr první a úvod druhé půle,“ byl zklamaný z další prohry kouč Lužné Tomáš Pavlíček.

Mšec – Vraný 4:1 (3:0), 4. a 56. Podlena, 8. Janoušek, 26. Zázvorka – 64. Soudek. Mšec: Klíma – Janoušek, Kučera, Pěčička, Červený (80. Pelc) – Zeman (81. Heller), Mrázek, Zázvorka, Lupák – Podlena (73. Jurgovski) – Wittmayer.

Hokejisté HC Rakovník zdolali v 6. kole krajské ligy Slaný 5:4.
Hokejisté zvládli drama se Slaným

Tatran B – Zlonice 6:0 (2:0), 2., 61., 81. P. Kučera, 44. Weis, 75. Vrána, 79. Sajner. Tatran B: Tůma – Červenka, Hájek (70. Vild), Weis, Borsuc – Rossmann, Čermák (65. Pšenička), P. Kučera, M. Kučera – Tauš (57. Sajner), Omovie (63. Vrána).

V. Dobrá – SK Rakovník B 1:0 po pen. 0:0), SK Rakovník B: Kabele – M. Tvrz (48. P. Tvrz), Fojtík, Beneš, Nováček – Mareš, Kýzl, L. Dratva, Kalaš (75. Plaček), Krupička – Nwogu.

Jedomělice – Lužná 6:1 (4:0), 4. Krivák, 14. Horák a 47. Horák, 42. Jalaghonia, 45. a 56. Mrština, – 90. Bičík. Lužná: Duda – Dolhý, Rek, Kopernický, J. Špička (81. J. Grill) – J. Staněk (46. A. Špička), Mašek (81. Drenko), Fronk, Kolínský – Mezei (46. R. Grill), Šnajdr (74. Bičík).