Tatran Rakovník – SK Lhota 1:2 (1:2)

Oba celky měly před zápasem jistotu, že si i v příštím ročníku nastoupí v této soutěži (I. A třídě). Takže se dal čekat hodně ofenzivní fotbal. Hned od úvodních minut se hrál líbivý fotbal. Hosté především sázeli na obranu a rychlé brejky, naopak domácí hned od prvních minut hráli ofenzivě, ale na obrannou tvrz Lhoty nedokázali najít recept. Skóre otevřel ve 23. minutě hostující Dubravský, který tak dokonale potrestal tatranskou chybu v rozehrávce – 0:1. Domácí nesložili zbraně a i nadále dobývali hostující svatyni. To se jim nakonec vyplatilo, když pár minutek po půl hodině hry se kolem lhotského obránce obtočil Tomáš Kapoun a přesnou střelou vymetl pavučinky v hostující svatyni – 1:1. Bohužel domácí se z vyrovnávací branky neradovali příliš dlouho. Již o dvě minuty později zahrávali Lhotští rohový kop, domácí obránce V. Beneš si špatně pokryl míč, toho využil Čurda a nemilosrdně zakončil – 1:2. Domácí opět zabrali a snažili se vyrovnat. Bohužel to se jim i přes několik vyložených brankových šancí nepovedlo, a tak odcházeli do kabin s jednobrankovým mankem.

Dobývání branky

Druhý poločas byl zcela v režii domácího celku, který se marně snažil o vyrovnání. V padesáté páté minutě poslal tatranský Eck balón za záda lhotského brankáře. Bohužel pro domácí pomezní rozhodčí signalizoval údajný ofsajd. O pár minut později se situace opakovala. Jen s tím rozdílem, že tentokrát zakončoval T. Kapoun, ale rozhodčí měl opět zvednutý praporek nad hlavou. V 73. minutě podnikl domácí Urik výpad do vápna, kde byl faulován, ale i přesto dokázal odcentrovat, ale jeho centr nikoho nenašel. Deset minut před vypršením devadesáté minuty měli domácí další obrovskou šanci ke skórování. Bohužel tentokrát jim chybělo pověstné fotbalové štěstíčko. K trestnému kopu se postavil šutér Hůla. Jeho projektil orazítkoval spojnici tyče a břevna. Domácí už i přes veškerou snahu nedokázali srovnat.

„Vůbec nechápu chování pomezního rozhodčího Votočky, který odmával dva nesmyslné ofsajdy. Navíc ani jednomu týmu nešlo o záchranu. Škoda neproměněných našich šancí,“ komentoval utkání ve stručnosti domácí lodivod Milan Staněk.

Tatran Rakovník: Fiedler – Novák, Kratochvíl, V. Beneš, Pokorný – Urik, Křivánek, Hůla, Krejza (52. Eck) – T. Kapoun, Čermák.