Rozhodující moment přišel deset minut před koncem

Nymburk/ Nové Strašecí/ V dalším kole krajského přeboru zajížděli fotbalisté Sokola Nového Strašecí do Nymburka, kde se střetli s tamním celkem. Ve vyrovnaném utkání se štěstí nakonec obrátilo na stranu domácích, když dokázali v osmdesáté minutě skórovat.

7.4.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Martin Kůs

Polaban Nymburk – So. Nové Strašecí 1:0 (0:0)

Hosté hned od úvodních minut vlétli na svého soupeře a rozbíjeli domácí rozehrávku, což činilo domácímu týmu starosti. Pro oko diváka jinak toto utkání moc pohledné nebylo, neboť bylo k vidění minimum šancí, a fotbalový děj se odehrával spíše mezi vápny. nikdo nechtěl chybovat a tak se hrál i dost opatrný fotbal. Jedinou velkou příležitost ke skórování v prvním poločase měli hosté z Nového Strašecí. Kudela utekl domácí obraně, udělal kličku brankáři, který následně evidentně podtrhl novostrašeckého hráče. Píšťalka hlavního sudího zůstala ovšem němá a rozhodčí nařídil rohový kop. Po vyrovnaném prvním poločasu a s jedinou brankovou šancí na straně hostů, se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.
Do druhého poločasu nastoupili hráči obou týmů se stajnou taktikou – neinkasovat. První velká šance nymburských hráčů přišla až v šedesáté minutě, kdy domácí hráč hlavičkoval do míst, kde se zrovna nacházel hostující brankář Kut. Ani v sedmdesáté minutě nebyl domácím přidělen pokutový kop. Rychlonohý novostrašecký Kudela se opět řítil na brankáře, opět byl faulován. Hlavní sudí místo penalty udělil hostujícímu Kudelovi žlutou kartu za „filmování“. Rozhodující okamžik celého zápasu přišel v osmdesáté minutě. Rozhodčí ukazoval na odkop od novostrašecké svatyně. Hosté ovšem hráli v duchu fair – play a přiznali se, že míč tečovali. Pěnička zahrával rohový kop, našel přeným centrem Košvance a ten se nemýlil – 1:0. Hosté nesložili zbraně a bojovali o vyrovnání. To mohlo přijít v devadesáté minutě, kdy Kudela obstřelil domácího brankáře, ale míč stačil na brankové čáře domácí obránce vykopnout. Hosté se tak vrátili z Nymburka bez bodu.

Polaban Nymburk: Doležal – M. Novotný, Košvanec, Ott, Bosák – Čerych, Havrda, Pěnička, Friedel – L. Novotný, Soukal (88. Kubín)

Nové Strašecí: Kut – Vecka – Koula, Vosyka, Soukup – Stuchl, Duchoň, Tlustý (46. Štika), Zázvorka (83. Pedál) – Kubec (82. Stránský), Kudela.

Husa bez provázku a výcvik lavinových psů: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve dnech 18. a 19. ledna 2018.

AUTOMIX.CZ

Exoti na prodej: O těchto autech jste určitě nikdy neslyšeli. Ale můžete je mít

Přijde vám, že je aktuální vozový park na našich silnicích poněkud uniformní a nudný? Nezoufejte. Stačí si otevřít nějakou velkou celoevropskou inzerci, zadat jako značku „jiné“ a už se na vás hrne přehršel bizarních a zajímavých aut, která na silnici jen tak nepotkáte. My jsme vybrali šest z našeho pohledu nejzvláštnějších.

Liashenko: Všechny děti udělaly velký pokrok

Rakovník – Od roku 2015 vede rakovnický krasobruslařský oddíl renomovaná trenérka Elena Liashenko. Evropská medailistka a účastnice čtyř olympiád se v městě raků velice líbí a doufá, že jednou budou její svěřenci stejně úspěšní.

Olympie zářila v Kladně

Kladno – Kladenský turnaj v halovém fotbale se futsalistkám rakovnické Olympie povedl. V konkurenci 12 týmů totiž získaly prvenství.