Jak vypadala příprava na novou sezónu?
M.K. a J. T.: Oba celky ji zahájily 16. července. Trénovalo se společně. Do konce července pětkrátvtýdnu, potom čtyřikrát. Nabírání fyzičky jsme zpestřili sehráním několika přátelských utkání.
Co vám přípravné zápasy ukázaly?
M.K.: Že nás čeká hodně práce. I když vpřípravných zápasech nejsou výsledky rozhodující, přesto hodně napoví. SFK KrálůvDvůr, který hraje krajský přebor jsme utrpěli debakl 2:8, sligovým Chmelem Blšany prohráli 1:5, sdánskou Frejou Ranners, která hraje rovněž divizi, 2:4 a sÚstím nad Labem, skterým budeme koncem září hrát o mistrovské body, vysoko 1:8. Porazili jsme jen účastníka Ústeckého krajského přeboru FK Louny 3:2. Měli jsme hrát ještě sTatranem Rakovník, ale ten na poslední chvíli utkání zrušil kvůli nedostatku hráčů. Zápasy ukázaly, že klukům chybí především rychlost, důraz, prostě fyzička. Nelze se ani divit, protože většina znich chodí na tréninky jen občas. Vutkáních pak je to vidět. Brzy jim docházejí síly, jsou u míče později než soupeř.
J. T.:Mladší dorostenci prohráli sFK Louny 0:3, sdánským týmem Freja Ranners 1:2 a sFK Ústí nad Labem vysoko 2:10. Přestože jsme tedy všechny zápasy prohráli, nejsem zcela nespokojený. Už se totiž vnaší hře našlo více fotbalovosti než vloňské přípravě. Zejména zápas sDány byl znaší strany dobrý, ale dva vydařené brejky soupeře rozhodli o výsledku. To však neznamená, že nemáme co zlepšovat. Opak je pravdou.
Kjakým změnám došlo vlétě vhráčském kádru?
M. K.: Zloňského mužstva nám celkem odešlo deset hráčů. Místo nich přišlo zmladšího dorostu sedm hráčů, zhostování v Tatranu Rakovník se vrátil Weis a spolu sním přišel na hostování Koloc. Zjarního kádru zůstali Kočárek, Lupák, Tóth, Helebrant, Wittman, Hvězda, Houf a Zíka.
J. T.: Do našeho staršího dorostu přešli Hink, Jiřík, Polcar, Jelínek, Tajbl, Tesař a také Jirásek, který však ještě může hrát za mladší dorost. Do Blšan odešel Boček. Naopak ze žáků přišli Koch, Beneš, Ruprecht a Suchý. ZNěmecka se po roce vrátil gólman Koudelka, zTatranu Rakovník přišel Hanzl, zLužné Černý a zKožlan Hora. Všichni se jeví velmi dobře a budou pro nás posilou. Zjarního kádru zůstali Lenner, Šika, Kinter, Bělecký, Schwendt, Murčo a Tvrz.
Sjakými záměry vstupujete do nového ročníku divizní soutěže?
M. K.: Náš cíl je skromný, ale velice náročný – udržet se vdivizi. Nebude to rozhodně jednoduché. Vždyť nás vsoutěži čekají rezervy ligového Kladna a Mostu, Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov, Dukla Praha, Karlovy Vary, Admira Praha a další těžcí soupeři. Doufám také, že kluci po prázdninách, které prožili na různých brigádách a výletech, budou věnovat fotbalu více času než dosud a jejich výkony půjdou nahoru.

J. T.: Rozhodně hrát lépe než loni, kdy jsme skončili na posledním místě. Chtěl bych, aby kluci hráli kombinační fotbal a dobře se připravili na přechod do staršího dorostu.