Vzhledem k první části to je ale výhra překvapivá, protože nasazení a fotbalová kvalita byly na straně ofenzivně naladěných hostů, kteří nastoupili se třemi útočníky. Litovat mohli, že nebezpečné střely Kučery, Mžourka a Fojtíka pěkně lapil Kostolanský. „Škoda, kdyby tam něco padlo, mohlo to dopadnout jinak,“ litoval kapitán hostů Jan Vaidiš.

Domácí si dlouho nevěděli s obranou Rakovníku rady, často končili v ofsajdové pasti a jen Jánoš si dostal do gólové koncovky. Trefil ale pouze brankáře Beroviče.

Jeho velké chvíle přišly až po přestávce, kdy byli domácí k nepoznání. Nejprve dvakrát posadil balon na hlavu Bambura, jenž v obou případech téměř z hranice šestnáctky poslal balon do sítě.

„Ze začátku jsme byli z důležitosti utkání nervózní, po prvním gólu už to ale šlo samo. V obou případech jsem mířil pod břevno,“ uvedl autor obou branek. Jeho první trefa přišla po 449 minut trvajícím střeleckém půstu mužstva!

Pro hosty byl gól studenou sprchou. „Položil nás. Opět se ukázalo, že obsazování hráčů při standardkách je naše slabina. Po druhé brance už jsme byli trošku odevzdaní,“ přiznal rakovnický Vaidiš.

Nakonec se Jánoš prosadil i sám, když po pěkné spolupráci se Zachariášem málem protrhl síť střídajícího Hrbka. Hostům nebyl přán ani čestný úspěch, byť rána Kešnera nadělala Kostolanskému nemalé potíže.

Na lavičce vítězů se po dlouhé době rozzářily tváře. „V klucích to je, jen jim chybí sebevědomí. Když dají branku, narostou o sto procent. Je to o hlavě,“ mínil trenér Radek Duda.

Kladno B – Rakovník 3:0 (0:0).

Branky: 51., 60. Bambur, 68. Jánoš. ŽK: Fojtík, Mžourek. Rozhodčí: Kubr. Diváci: 170.

Kladno B: Kostolanský – Výborný, Rendla, Nejedlý, Rada – Jaráb (46. Tóth), Hartman (81. Vincenc), Cigánek (46. Zachariáš), Hajník – Bambur, Jánoš.

SK Rakovník: Berovič (62. Hrbek) – Krejčí, Vaidiš, Bláha – Podroužek, Fojtík, Kešner, Razím – Isteník (72. Stuchl), Mžourek, Kučera (62. Lupák).