Tatran Rakovník – TJ Roztoky
1:1 (0:1) p.k. 4:5

Začátkem utkání hráči nejprve testovali trávník a zjišťovali, že fotbalovosti se zde asi nedočkají. A to se naplnilo. Diváků přišlo na finálové rozhodnutí pouze hrstka a ti se předvedenou hrou moc nepokochali. Trochu lepší byly Roztoky, ale výkony obou týmů byly jak na vlásku. Tatran začal chybovat v obranných řadách a zbytečně se hráči s míčem mazlili, až docházelo k nějakým chybám.

To se domácím ve 12. minutě vymstilo a Tomáš Procházka prostřelil brankáře – 0:1. Rakovník asi pochopil, že nemá cenu v obraně něco vymýšlet, tak trochu pozměnil styl a začal využívat posil z „áčka“. Tatranští se snažili dostat míč na Kučeru a Konopáska, kterým zřejmě věřili, že se stavem něco udělají.

Pravdou je, že od této chvíle měl Tatran poměrně více šancí, ale žádná neohrozila brankáře Roztok natolik, aby si s ní nevěděl rady. Do poločasu zůstaly Roztoky ve vedení. Ve druhésloce zápasu se zpívala takřka stejná písnička. Tatran kopal pár přímých kopů, ale hosté dokázali vše odvrátit. Osudový moment přišel v 76. minutě, a to v podobě vyrovnání Zusky – 1:1. Pak proběhlo pár zbytečných faulů, ale situace se uklidnila. Závěrem zápasu už hráči jen vyčkávali na konec utkání a spoléhali na pokutové kopy.

Zápas tedy vypršel a družstva se přesunula do středového kruhu, kde podle pravidel musela být. Postupně chodili kopat pokutové kopy hráči předem nahlášeni. První možnost proměnit jej měl Tatran, ale míč šel vedle. To na druhé straně se Roztoky nemýlily a Mika kopl desítku s přehledem.

Pak už všichni hráči proměnili. Z Tatranu se trefili Konopásek, Řepka, Švelch a Kučera. Jelikož Roztoky byly ve své sérii pěti kopů stoprocentně úspěšní, vyhrály 5:4. Dalšími čtyřmi střelci byli Masarovič, Procházka Lukáš, Procházka Tomáš a Texl. Oba týmy dostaly za své snažení pohár, diplom a míč od okresního fotbalového svazu.

Pro dorostence to mohlo být příjemné dopoledne, ale bylo by jistě zajímavější, kdyby k finálovému zápasu bylo přiřazeno kvalitnější hřiště! Což by si hráči, kteří celé jaro dřeli o pohár, určitě zasloužili.

Tatran Rakovník: Řepka Z., Paseka, Řepka L., Konopásek, Kinal, Kučera, Medřický, Mutínský V., Hamouz J., Švelch, Hamouz V. Střídali: Mutínský D., Zuska.

TJ Roztoky: Procházka L., Kaftan, Knot, Vydra, Jirásek, Texl, Zábraczký, Procházka T., Mika, Masarovič, Horáček.