TJ Roztoky – Olympie Rakovník 4:2 (3:0)

Hosté přijeli k utkání bez čtyř hráčů základní sestavy. Zraněný Šmíd a Koch a potrestaný Křováček s Kalfiřtem. Začátek zápasu rozjížděli fotbalisté opatrně z obou stran. V 9. minutě zahrávali hosté přímý volný kop, Kolář míč střelil do zdi a dorážka Sýkory skončila nad brankou. V té samé minutě padla branka na druhé straně. Olympie ztratila míč na půlce hřiště a domácí podnikli rychlý protiútok. Dvě střely stačil Paseka krýt, ale na dorážku Čermáka už nestačil – 1:0.

Poté se netrefil domácí Krchov. Ve 21. minutě přišla další chyba Rakovníka v rozehrávce, kterou potrestal opět Čermák dvougólovým náskokem. Pak přišla smůla na stranu hostů, když se jim zranil Kolář, potřebný tvůrce hry. Toho nahradil Renč. Bylo lehké pro Roztoky přihodit další branku, o kterou se postaral čistým hattrickem Čermák – 3:0! Hra roztockých byla lepší, Olympii chyběl nápad. Do poločasu se již nic podstatného nestalo.

Tak se zdálo, že je o vítězi rozhodnuto, ale opak byl pravdou. Hosté o poločasové přestávce provedly změny v sestavě a vysunuli stopera Sýkoru na hrot. Vše se otočilo.Olympie se vzchopila a přišpendlila Roztoky na svoji polovinu. Větší důraz a bojovnost byla tím pravým receptem na domácí fotbalisty. Pokusy Šmída a Sýkory skončily nejprve za roztockou ochrannou sítí, ale bomba Sýkory v 58.´ už zapadla mezi tři tyče – 3:1.

Domácí defenzíva se začala bát o výsledek a nakopávala míče dopředu ze své šestnáctky. Dvacet minut do konce měl těžkou chvilku golman Tomášek, který se blýskl dvěma bravurními zákroky. Pokračovala smršť neproměněných šancí Rakovníka. Běžela 75. minuta a hlavní sudí Jiří Rendl musel přerušit utkání, neboť zkolaboval kapitán Šmíd, pro kterého přijela sanita.

Po autovém vhazování Sýkory, které dopadlo až do pokutového území, se hlavou prosadil Špimr – 3:2. Další tlak hostů už byl Roztokami vyřešen vždy bez gólového inkasování. V nastavené době hry si z gólového dortu ukousl také domácí Vrábík starší – 4:2.

„Strádali jsme zraněním a nedisciplinovaností z minulého utkání a v průběhu tohoto zápasu jsme přišli ještě o dva hráče. V prvním poločase se nám hra nedařila a našimi chybami jsme Roztokům darovali tři góly. Za druhý poločas musím hráčům poděkovat. Za takového stavu se nepoložili a měli chuť s výsledkem něco udělat. Domácím gratuluji k udržení v soutěži, kterou my po třech letech opouštíme. Hlavně aby se uzdravili hráči, ze sestupu tragédii neděláme,“ zhodnotil utkání vedoucí mužstva Jaromír Štefan.

Vedoucí TJ Roztok Jaroslav Horáčkokomentoval výkon svého týmu takto: „Za výsledek jsme rádi, i když jsme se druhou půli klepali o výsledek a zbytečně nechali Olympii hrát. První poločas se nám povedl, hlavně hattrick Čermákovi. Zaplať pánbůh, že kapinán Šmíd od hostů už po príjezdu sanitky komunikoval. Oslavy zatím pořádně neproběhly, je to spíše oddechnutí a slavit budeme určitě na dokopné.“

TJ Roztoky: Tomášek, Masarovič, Šulc, Křikava, Kněžík, Texl, Fikejz, Krchov, Čermák, Rösler, Ježek.

Olympie Rakovník: Paseka, Špimr, Sýkora, Šmíd (75. Fric), Blecha, Němec, Kolář (24. Renč), Cír, Witmann, Plánička, Filip.