Lišany – Zavidov B  10:0 (5:0)


Lišanští si proti oslabené rezervě Zavidova otevřeli střelnici a nadělili soupeři potupnou desítku, když se prvním hattrickem ve své kariéře blýskl Bagi. „Zavidov přijel pouze se základní jedenáctkou, hráče jsem nicméně nabádal k úctě, pokoře a nepodcenění soupeře a ti to splnili na jedničku. Koncentrovaným výkonem a třemi góly v úvodu jsme utkání prakticky rozhodli a dále už jsme sebe i diváky mohli fotbalem bavit,“ sršel spokojeností kouč vítězů Václav Švelch. 

FK Hředle – FC Jesenice 4:3 (2:3)


Drama ve Hředlích rozhodl Bechner, který za stavu 3:3 zkompletoval hattrick. „Pro fanoušky to byl určitě zajímavý zápas s dobrým koncem pro nás, pro mě ale strašné a naprosto zbytečné nervy. Takové tutovky, co dokážeme nedat, to je hřích. Nakonec jsme mohli o výhru v nastavení přijít. Zlaté tři body,“ oddechl si lodivod Hředel Miroslav Sláma. 

Kolešovice – Rynholec 3:1 (3:0)


V souboji stoprocentních týmů se radovali domácí, kteří o své další výhře rozhodli již do poločasu. 
„Po celý zápas jsme byli lepší, mrzí nás jeden inkasovaný gól. Důležité bylo poločasové vedení 3:0. Kolešovičtí ultras byli na nadšení,“ usmíval se kolešovický Václav Zuska. 
„Bohužel vstup do utkání se nám nepovedl. Domácí nás přehrávali a my se do větší šance nedostali, dokázali jsme vstřelit branku pouze z přímého kopu. Snad bude příští kolo pro nás opět ziskové,“ doufá rynholecký Jiří Matějka.

Senomaty – Kroučová 6:1 (2:1)


Senomaty potvrdily výbornou domácí formu a rozstřílely Kroučovou. „Je dobře, že nám to doma střílí. 14 gólů za 2 zápasy je hezká bilance, snad se to zlomí i na hřišti soupeře,“ přeje si senomatský fotbalista Antonín Polcar. 
„První půle byla ještě vyrovnaná. V druhé už byli domácí lepší. Dostávali jsme góly jak přes kopírák, kdy přišel centr ze strany na neobsazeného hráče,“ smutnil kouč hostů Kováčik.

Rezerva rakovnického Tatranu se dočkala první výhry v novém ročníku I. B třídy, když porazila rezervu Slaného 2:1.
Béčko Tatranu slaví první tři body. Lužná opět hořela
Ilustrační foto
Rakovnicko: firmy marně shánějí odborníky

FK Kněževes – TJ Slabce 4:2 (2:1)


Neproměňování šancí Kněževsi, dobře řešené brejky hostů, tak by se dal popsat průběh zápasu, který doprovázelo mnoho nedovolených zákroků za hranicí únosnosti. „Například Milan Krejčí musel po úderu loktem do nemocnice, naštěstí je v pořádku,“ zhodnotil agresi hostů zastupující trenér Kněževsi Jan Vrábík. Domácí vedli po první půli pouze o gól, na začátku druhé však Sejpka dvěma rychlými trefami rozhodl. 

Olešná – Olympie  2:4 (2:1)


Olešenští sice nad lídrem soutěže po první půli o gól vedli, Olympie má ale Číhaře, který hattrickem rozhodl o tom, že jeho tým zůstává nadále stoprocentní. „Odjeli jsme v sestavě, kdy jsem si sebou musel vzít věci i já. Olešná byla asi také oslabená, přesto jsem od ní čekal víc,“ neskrýval trenér Olympie Antonín Sýkora, který i přes nepříznivě se vyvíjející výsledek věřil ve tři body. „Ač jsme po první půli prohrávali, s herním projevem jsem byl spokojen a věřil jsem ve výhru, které jsme nakonec dosáhli. Hodně se o ní přičinil Šíma, který nás několikrát podržel, stejně jako střelecky potentní Kuba Číhař.“

Městečko – Lány  5:4 po pen. (2:2)


O vítězi divokého duelu v Městečku musely rozhodnout až penalty. „Divákům se zápas určitě líbil, horší to bylo pro trenéry, kteří získávali šediny. Vzhledem k tomu, že jsme vyrovnali až v závěru, dva body beru,“ řekl lodivod Městečka Stanislav Jansa. 
„Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že pro diváky to byla skvělá podívaná. U nás se prosadil hattrickem Petr Buršík, který má chuť dávat góly a střelecky se přetahují s druhým šutérem Michale Reichlem. Momentálně tvoří skvělou dvojku, kterou solidně doplňuje i záloha“ pochvaluje si kapitál Lán Jakub Matějka. 

Autoři: Josef Rod, Alžběta Brabcová