SK Rakovník – MFK Dobříš  2:0  (0:0)

Hosté byli v prvním poločase aktivnější a směrem dopředu nebezpečnější. Domácí nastoupili s defenzivnější sestavou a spoléhali na rychlé kontry. Akce hostů v 16. minutě, kdy při autovém vhazování si naběhl za obranu Liška a z dvanácti metrů jen těsně minul zadní tyč rakovnické branky, byla první nebezpečnou. Šimek vychytal i pokus Lišky, který se ve vápně obtočil kolem Kučery.

Nebezpečný Maryška byl u další šance svého týmu ve 21. minutě, když si narazil do pokutového území míč se svým spoluhráčem a  jen skvělý obranný zákrok Hornofa, který skluzem zblokoval míč na roh, zachránil nulu ve skóre na domácí straně.

Osmělil se i Rakovník. Pucholtův trestný kop však skončil na zdi bránících hráčů. Závěr prvního poločasu patřil domácím. Šimek ve 38. minutě dlouhým výkopem našel na hrotu útoku Pucholta, jeho zakončení stačili obránci odvrátit na roh. Pak zahrával Severin přímák a bezmocný Weber v brance jen přihlížel, jak míč k jeho štěstí a smůle domácích končí těsně mimo.

První vzruch ve druhém poločase přinesla v 51. minutě akce Hartmana, který prošel po levé straně, odražený míč po jeho centru se dostal ke Ždánskému, ale jeho pokus skončil jen v náruči Webera. Maryška se dostal k míči hned poté, ale pozičně výborně hrající Hornof společně se Severinem ho v nebezpečné situaci do zakončení nepustili.

Utkání se začalo lámat v 72. minutě. Sklenka se postavil k exekuci trestného kopu z osmadvaceti metrů a tvrdou střelou, která na mokrém trávníku před Weberem skočila, poslal Rakovník do vedení 1:0.

Rakovnický záložník byl i u dalších nebezpečných akcí svého týmu v následujících minutách. Nejprve zakončoval nad branku, pak nádhernou kolmicí poslal do úniku Ždánského, který proběhl kolem stopera hostů, posunul míč na Pucholta, jenž nastřelil pouze nohy vracejícího se obránce.

V 80. minutě vybojoval Sklenka míč na půlící čáře, v pádu ještě stačil píchnout míč na nabíhajícího Knora, který zatáhl  míč do pokutového území a předložil míč na malé vápno zcela volnému Pucholtovi, pro kterého překonat brankáře Dobříše nebyl problém – 2:0.

Závěr utkání přinesl po jedné šanci na obou stranách, ale ani jednomu z týmů se změnit skóre nepodařilo.

Hodnocení trenéra Jirky Kučery: "Věděli jsme, že nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů a hosté to svým výkonem potvrdili. Vzhledem k několika absencím jsme zvolili trochu defenzivnější rozestavení a taktiku. Snažili jsme se zahustit prostor na naší polovině a přecházet do rychlých protiútoků. Opět jsme velmi dobře zahráli v obranné fázi a ze čtyř zápasů už potřetí udrželi nulu, což byl základ našeho nedělního úspěchu."

SK Rakovník: Šimek – Červený Zd., Gašpárek (46. Knor), Hornof, Severin – Sklenka, Hartman (87. Kýzl), Kučera J., Tvrz P. – Žďánský (90. Jirásek), Pucholt.