SK Rakovník – SK Kladno U19 1:1 (0:0,0:0,1:1)

V prvních dvou třetinách zápasu, který se hrál za úmorného vedra na 3x30 minut, měli míč častěji na kopačkách běhaví i hodně důrazní hosté, ale žádnou vážnější šanci k ohrožení domácí svatyně si nevypracovali. Stejné platí i o domácích.

Výjimkou byla šance Schwendta, který prošel do pokutového území Kladna, ale z rohu malého vápna se mezi tyče netrefil. Více vzruchu před oběma brankami přinesla až závěrečná třetina, ve které Hornof potrestal nepovedenou malou domů hostů a zajistil domácím vedení. To mohl navýšit Červený, ale jeho projektil vypálený z šestnáctky zastavila tyč.

Krátce nato měli šanci kladenští dorostenci, s jejichž střelou si však Procházka poradil. Hosté vyrovnali deset minut před koncem střetnutí, kdy domácí jejich dalekonosný trestný kop nedůrazně odvrátili a po závaru ve vápně z šesti kroků poslali merunu do sítě. Strhnout vítězství na stranu Rakovníka poté ještě mohl Červený, jehož střelu Pešek však za pomoci břevna i štěstí zlikvidoval.

„Bylo to kvalitní a fyzicky dost náročné utkání s běhavým soupeřem. Na našich hráčích bylo znát, že jsme v přípravě zatím moc s míčem nepracovali. První dvě třetiny, kdy jsme měli problémy s kombinací, měli hosté více ze hry. Naopak v závěrečné třetině jsme měli o trochu více šancí my, takže nerozhodný výsledek je asi spravedlivý pro oba týmy," řekl rakovnický trenér Jiří Kučera.

SK Rakovník: Procházka – Setnička, M. Kučera, Hornof, M. Tvrz – Mates, Sklenka, Pucholt, M. Schwendt – J. Červený, Sodomek. Hokejově střídali Jirásek a Hamouz.

SK Rakovník o tomto víkendu sehraje další dva přátelské zápasy. V sobotu pojede do Jenče a v neděli v 17 hodin přivítá na svém hřišti Sokol Nové Strašecí.